Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Saglabāt klātbūtnes sajūtu

ENERĢIJAS PĀRPILNAIS KRISS NORMENS aizrāva publiku, izpildot savus populārākos hitus. 
Ģedimina Graža foto

Pateicoties sadarbībai ar Lietuvas Biržu rajona laikrakstu “Biržu Vārds”, man un maniem kolēģiem bija lieliska iespēja, apmeklējot britu roka leģendas Krisa Normena koncertu, atgriezties savā jaunībā, atcerēties skolas laiku ballītes, agrāk klausītos ierakstus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūsu kolēģi lietuvieši šādu pasaules līmeņa vasaras mūzikas festivālu Kiluču ezera pussalā rīkoja pirmo reizi, un, gatavojoties uzņemt ne tikai Lielbritānijas, bet arī pašmāju un Latvijas skatuves zvaigznes, darbā aizvadīts gads. Tas kļuva par gada pasākumu Biržos, un tik daudz cilvēku šajā pilsētā vienā pasākumā vēl nebija pieredzēts.

Kopā pasākuma vietā, klausoties mūsu pašu “Melo M” un lietuviešu dziedātājus, varēja pavadīt vairākas stundas. Taču bija arī tādi, kas ieradās, tikai lai dzirdētu populārās grupas “Smokie” balsi klātienē. No vairāku tūkstošu skatītāju lielā pūļa vismaz puse bija latviešu publika, kas bija mērojuši ceļu uz tepat pierobežā netālajiem Biržiem.

Klausītāju ovācijām pavadīts, Kriss Normens uz skatuves kāpa kopā ar savas grupas mūziķiem. Tādi pasaules hiti kā mums tik labi zināmie “Living Next Door to Alice”, “Midnight Lady”, ar ko iekarotas daudzu valstu populārās mūzikas olimpa virsotnes, “Needles and Pins”, “Mexican Girl”, “I‘ll Meet You at Midnight”, “Don’t Play Your Rock’N Roll to Me” sekoja viens otram. Vairāk nekā pusotru stundu ilgais koncerts aizveda gan trīsdesmit un četrdesmit gadu senā pagātnē, gan ļāva baudīt arī jaunākas kompozīcijas no jaunā soloalbuma “Just a Man”, kas iznāca pagājušajā gadā. Neraugoties uz pieklājīgo vecumu, rudenī māksliniekam apritēs 72 gadi, uz skatuves viņš bija enerģijas pārpilns, un šo aizrautīgo strāvojumu varējām sajust arī mēs. Tā bija brīnišķīga iespēja dzirdēt un redzēt “dzīvajā” mākslinieku, kura dziesmas daudzus gadus esam klausījušies ierakstos, televīzijā un radio. Joprojām pārskatu safilmētos koncerta fragmentus, lai pēc iespējas ilgāk saglabātu šo pasaules klases zvaigznes klātesamības sajūtu. Un arī pats Kriss Normens savā “Facebook” profilā atzinis, ka Biržos aizvadīts lielisks koncerts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolēģe Iveta pēc koncerta sacīja: “Interesanti bija novērot, kā uz koncertu ierodas tāda līmeņa zvaigzne. Šķiet, arī lietus mākoņi saprata, ka ar Krisu Normenu tiem grūti sacensties, tāpēc laikus nozuda no debesīm, lai gan pirms tam publiku pakaitināja.”

Pirms koncerta tika noskaņoti instrumenti, mūziķiem atlika tikai uznākt uz skatuves, spēlēt un dziedāt. Koncerts aizritēja bez starpbrīža un ar lielu atdevi. Mākslinieks ne tikai dziedāja, spēlēja, bet arī uzdejoja, par ko tiešām liels apbrīns. Esot tik tuvu skatuvei, bija redzami arī sviedri uz mūziķa sejas. Viņš to darīja no sirds, tāpat kā pavadošā grupa.

Varbūt arī kādam pašmāju mūziķim vajadzētu pamācīties no tādām megazvaigznēm, kā kvalitatīvi nodziedāt koncertu. Ja tajā laikā aizmirsti par visu, kas tev būtisks, ja teju pēc nedēļas vēl esi mākslinieka un viņa dziesmu varā, ja domas vairākkārt atgriežas tajā sestdienas vakarā, tātad tas ir bijis ar lielo burtu un tādu atcerēsies vēl ilgi.”

Apmeklējot vasaras pasākumus, var just, ka cilvēki ir izslāpuši pēc atpūtas un izklaides, pēc koncertiem un festivāliem, tāpēc tie jābauda, kamēr var, jo mēs nezinaām, kas mūs sagaida rudenī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.