Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Rudens ražas svētku tirgus Bebru pagastā

Ivetas Skabas foto

Lai arī laikapstākļi šodien nebija īpaši labvēlīgi, Bebru pagastā norisinājās Rudens ražas svētku tirgus. Iepriekš tāds bija noticis pirms daudziem gadiem. Iespējams, ka šodien notikušais būs iemesls, lai kādreiz iecienītā Rudens ražas svētku tradīcija atkal atdzimtu. Pozitīvi šo norisi vērtēja Bebru pagasta pakalpojumu centra vadītāja Jolanta Mašinska. Kā pastāstīja Bebru pagasta kultūras dzīves vadītāja Renāte Jaudzema, pieteikušies bija vairāk nekā 20 tirgotāju, taču visi neatbrauca.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tirgotāji savas tirdzniecības nojumes bija izvietojuši Vecbebru muižas parkā. Tā kā Vecbebru vārds mums saistās ar medu, arī to bija iespējams iegādāties tirdziņā. No vietējiem biteniekiem “Staburags” sastapa “Purmaļu dravas” saimniekus Svetlanu Krasko un Māri Sanderu. Medus produktus pārdeva arī “Medotava” no Madlienas un z/s “Galdiņi” no Cēsu novada “Zosēniem”.

Dārzeņi bija vietējo zemnieku — “Cīruļu” saimnieku — piedāvājumā. Līga Dīriķe no Iršiem uz tirdziņu bija atbraukusi ar dažādu augu sīrupiem, pašas gatavotajām rotaslietām un citiem darinājumiem. Siera pārdošana no rokas gāja Birutas kundzei no Meņģeles, savukārt viņas paziņa, arī meņģeliete, Mirdzas kundze pircējus ieinteresēja ar kaltētiem ārstniecības augiem un no tiem pagatavotiem sīrupiem. Elīna Muceniece no Jēkabpils bija atvedusi sojas vaska sveces. Tās bija ielietas māla un betona trauciņos, kas arī ir Elīnas roku darbs.

Kas gan ir tirgus bez gardumiem? Lielākas un mazākas piparkūkas, kas pagatavotas no dabiskajām izejvielām, varēja nopirkt “Ķeipenes piparkūku” stendā. Īsta lauku torte bija atceļojusi no Vecpiebalgas. Riekstiņus, makarūnkūciņas piedāvāja Sarmīte Rone no Aizkraukles. Dabīgās produkcijas piekritēji pie viņas varēja iegādāties ķermeņa skrubi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No tirgus mājās varēja pārvest arī maizīti, gaļas un zivju kūpinājumus un dažādus pinumus.

Mazajiem tirgus apmeklētējiem šoreiz izpalika iespēja tikt pie apgleznotas sejiņas un izjāt ar poniju. Visu priekam dziedāja “Kokneses zēni”. Iršu “Zelteņu” dejas ugunīgajos romu ritmos lika aizmirst par nemīlīgo drēgno laiku. Rudens ražas svētki Bebru pagastā sākās ar tirgu, noslēdzās ar koncertu un balli LSKC “Vecbebri” zālē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.