Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Rīt Aizkrauklē notiks Adrejam Upītim veltīta konference

Andrejs Upīts. Foto no Rakstniecības un mūzikas muzeja.

Šo sestdien, 3. decembrī, Aizkraukles kultūras centrs durvis vērs rakstniekam Andrejam Upītim veltītas zinātniskas konferences “Andrejs Upīts. Atskats un izredzes” apmeklētājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tās sākums — plkst. 11. Konferenci rīko Andreja Upīša memoriālais muzejs sadarbībā ar Aizkraukles novada pašvaldību un Aizkraukles novada Kultūras pārvaldi.

2022. gads ir Andreja Upīša 145. jubilejas gads. Kopš pērnā gada beigām publiski vairākkārt aktualizēts jautājums par Andreja Upīša vārda un piemiņas saglabāšanu Latvijas kultūras vidē, tostarp Aizkraukles novadā un Skrīveros. Tādēļ šķiet nozīmīgi rakstnieka jubilejas gadā aktualizēt interesi par Andreja Upīša radošo darbību un personību, aplūkojot to no iespējami dažādāku uzskatu, autoru, pētniecisko metožu un zinātnes jomu skatupunktiem.

Konfereces laikā būs iespēja noklausīties Andreja Upīša memoriālā muzeja pārstāvju Ilzes Puķes, Ilzes Andersones, Arņa Koroševska sagatavotos referātus, dalību konferencei pieteikuši arī kultūras projektu kuratore, pētniece un režisore Sanita Duka, Aizkraukles novada domes deputāts Guntis Libeks, Čaka muzeja krājuma glabātāja Solvita Elerta. Paneļdiskusiju par Andreju Upīti vadīs vēstures konsultants Vents Zvaigzne.

Konferenci tiešsaistē būs iespējams vērot arī Andreja Upīša memoriālā muzeja un Aizkraukles novada “Facebook” kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.