Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Rindas kārtībā apkalpo vairāk cilvēku

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes foto

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļās divas dienas nedēļā pagarināts darbalaiks

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Aizkraukles nodaļā trešdienās un ceturtdienās darba laiks pagarināts līdz pulksten 18. Pārējās darba dienās nodaļa atvērta līdz pulksten 16. Interese par apmeklējuma laikiem ir stabilizējusies, taču ņemot vērā, ka nākamgad eID karte būs obligāts personu apliecinošs dokuments, rindas varētu pieaugt.

Palielinājies nozaudētu dokumentu skaits

Elektroniski piesakot apmeklējumu, brīvi vēl ir pieraksti oktobra vidū, taču ātrāk dokumentu noformēšanu var veikt rindas kārtībā. Klātienē gaidīt iespēju sakārtot dokumentus var jebkurā dienā. “Kopš maija pierakstu daudzums ir būtiski samazinājies, primāri nodaļās pakalpojumus sniedzam rindas kārtībā. Tas ir izdarīts apzināti. Elektroniskajā pierakstu sistēmā ir atvērti maz brīvie laiki, lai primāri varētu apkalpot pēc iespējas vairāk cilvēku rindas kārtībā. Dati apliecina, ka šādā veidā mēs varam apkalpot par 25% vairāk cilvēku,” skaidro Madara Puķe, PMLP direktora vietniece, sabiedrisko attiecību vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PMLP nodaļā klātienē noformē pases, eID kartes un uzturēšanās atļauju pieteikumus. Latvijas pilsoņus uzturēšanās atļauju formēšana neietekmē, jo šim pakalpojumam ir atsevišķa rinda, tikai pēc pieraksta. Šī procesa plūdums ir krietni samazinājies.

Pieprasītākais pakalpojums šobrīd ir pases un eID kartes noformēšana. Vasarā cilvēki daudz ceļoja, aktuāla bija dokumentu formēšana maziem bērniem. Tāpat dokumentu veidošanu ietekmēja bailes no kaimiņos notiekošā kara. “Jūtams, ka pandēmijas laikā cilvēki krietni biežāk pazaudēja personu apliecinošus dokumentus. Iespējams, tas saistīts ar to, ka šajā laikā, apmeklējot tirdzniecības vietas un citas iestādes, vajadzēja uzrādīt personu apliecinošus dokumentus. Kā rezultātā nereti dokumenti izkrita vai citā veida tika nozaudēti. Nozaudēto personu apliecinošo dokumentu skaits pieauga par 15% salīdzinājumā ar parastu gadu,” skaidro Madara Puķe.

eID karte būs obligāta no nākamā gada maija

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iniciētie Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā paredz, ka personas apliecība jeb eID karte no 2023. gada 1. maija būs obligāts personu apliecinošs dokuments Latvijas pilsonim un nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu. Madara Puķe stāsta, ka šobrīd ir paredzēts sods tiem cilvēkiem, kuriem nebūs neviena derīga personu apliecinoša dokumenta. Iniciētie grozījumi paredz, ka obligāts dokuments būs eID karte, savukārt pase varēs arī nebūt. Pensionāriem un tiem, kas dzīvo sociālās aprūpes iestādēs, pārejas periods, līdz kuram jānoformē eID karte, noteikts līdz 2030. gada 31. decembrim. Ārvalstīs dzīvojošajiem — līdz 2024. gada izskaņai.

Kopš gada sākuma PMLP informē iedzīvotājus par nākamgad gaidāmajām pārmaiņām. Informatīvie plakāti izvietoti bibliotēkās, slimnīcās un citās iestādēs, kā arī iestādes mājaslapā. Sabiedrības informēšana turpināsies, izmantojot arī radio un televīziju. Tuvākā laikā tiks atvērts e-pasts, kurā varēs uzdot jautājumus saistībā ar eID karti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.