Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Rīko konkursu “Sakoptākā sēta”. Jauna, nebijusi iniciatīva Sērenes pagastā

Ilustratīvs foto

Biedrība “Sērenes ļaudis” pagastā ieviesusi jaunu tradīciju — konkursu “Sērenes pagasta sakoptākā sēta 2024”. Pagastā tā ir jauna, nebijusi iniciatīva, ko biedrība plāno turpināt un paplašināt. Ideja par konkursu radusies, gaidot Sērenes pagasta svētkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gribējām radīt ko tādu, kas motivētu cilvēkus censties vēl vairāk, sakopt un uzturēt māju un savu zemīti. Daudziem pagastā ir ļoti skaisti un sakopti īpašumi, krāšņums tiek turēts pie sevis, bet gribās, lai to iznes uz āru. Mums ir ar ko lepoties,” teic biedrības “Sērenes ļaudis” vadītāja Edīte Osāne. Savu vai kaimiņa sētu (ar viņa piekrišanu) konkursam var pieteikt līdz 15. jūlijam, rakstot e-pastā rea@inbox.lv. Īpašumus apskatīs un deviņos kritērijos izvērtēs komisija septiņu cilvēku sastāvā.

Uzvarētāju noteiks trīs kategorijās — sakoptākā privātmāja, sakoptākā lauku sēta ar piemājas saimniecību un sakoptākā daudzdzīvokļu māja. Uzvarētājus godinās Sērenes pagasta svētkos, kas notiks 3. augustā. Sakoptākās privātmājas un sakoptākās lauku sētas uzvarētāji saņems piemiņas plāksnes. Biedrība pastāv vien divus mēnešus, taču nākotnes plāni ir lieli. Zinot, cik radoši cilvēki dzīvo pagastā, nākamgad plānots konkursu papildināt ar dārza sadaļu. Sēreniešiem ir ne tikai ar krāšņiem ziediem pilni dārzi, tos rotā interesanti objekti un interjera priekšmeti.

E. Osāne pieļauj iespēju arī paplašināt konkursu apvāršņus — varbūt arī citi novada pagastu un apvienību iedzīvotāji izrādīs interesi padižoties ar iekoptajām teritorijām. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.