Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Rīgas Zooloģiskajā dārzā: tīģeris Augusts svin pilngadību

Tik zīmīgs datums, kā 2022. gada 22. februāris (22.02.2022), pelna īpašu ievērību jau pats par sevi, bet Rīgas zooloģiskajā dārzā to svinēt ir īpašs iemesls, jo tieši 22. februārī 4 gadi aprit zoodārza apmeklētāju mīlulim Amūras tīģerim Augustam. Pēc cilvēku dzīves mērauklas, nu viņš sasniedzis pilngadību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauneklīgi atraktīvais Augusts ir dzimis Ebersvaldes zoodārzā Vācijā un uz Rīgas zoodārzu atceļojis arī visnotaļ zīmīgā datumā – 2020. gada 11. septembrī. Ņemot vērā to, ka Augustam ļoti patīk apmeklētāju sabiedrība, svarīgās jubilejas gaidās zoodārzs izsludināja fotokonkursu, aicinot iesūtīt fotogrāfijas, kurās varenais tīģeris iemūžināts kopā ar apmeklētājiem un konkursa uzlīmi uz skatu laukuma stikla. Galvenā balva – zoodārza gada abonements ģimenei – tiks svinīgi izlozēta 22. februāra pēcpusdienā: pulksten divos un divdesmit divās minūtēs pie Amūras tīģeru ekspozīcijas.

Video sižets šeit: https://youtu.be/SEkJdZZbie8

Pašu Augustu svarīgajā jubilejā gaida pārsteigums – aptuveni 70 kilogramus smaga plastmasas bumba. Cerams, ka ar šo rotaļlietu 200 kilogramus smagais “kaķītis” neizrēķināsies tikpat ātri, kā ar ikdienišķajām “spēļmantiņām” – tukšām plastmasas mucām. Ņemot vērā to, ka dzīvnieku ēdienkarte zoodārzā tiek stingri uzraudzīta, svētku torte paredzēta nav, bet otrdienas pusdienām paredzētie 6 kg liellopa gaļas ar minerālu un vitamīnu piedevām tiks pasniegti sevišķi svinīgi… Īpašs pagodinājums Augustam “Tīģera gadā” ir liela viņa fotogrāfija, kas nu rotās Rīgas Zooloģiskā dārza ieeju, aicinot ciemos pie svītrainā dižkaķa un pārējiem zoodārza iemītniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Amūras tīģeris Augusts mūsu zoodārzā nedzīvo viens, viņam kaimiņos mīt arī piecus gadus vecā, Bezansonas zoodārzā Francijā dzimusī tīģeriene Taiga, kura gan ir krietni piesardzīgāka un bezbēdīgās rotaļās neiesaistās. Taigas tēvs ir 2011. gadā Rīgas zoodārzā dzimušais tīģeris Klifs Grants, kuru, kopā ar kucēnu izaudzināja zoodārza dzīvnieku kopējas. Tā kā tīģeri ir izteikti vientuļnieki, tie lielajā aplokā tiek izlaisti pārmaiņus un satiksies uz īsu brīdi vien tad, kad būs pienācis īstais laiks kopā padomāt par pēcnācēju radīšanu un šīs savvaļā globāli apdraudētās un Pasaules Sarkanajā grāmatā (IUCN) ierakstītās sugas turpināšanu. Jāpiemin, ka Amūras tīģeru vairošanai un saglabāšanai zooloģiskajos dārzos ir izveidota Amūras tīģeru Apdraudēto sugu Eiropas programma (EEP), kurā iesaistījies arī Rīgas zoodārzs.

Rīgas Zooloģiskā dārza Informācijas un Izglītības nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.