Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Rīgā un Aizkrauklē autovadītāji mēģina piekukuļot policistus

Aizvadītajās brīvdienās Valsts policija Rīgā un Aizkrauklē fiksējusi divus steidzīgus transportlīdzekļu vadītājus, kuri policistiem piedāvājuši 200 eiro un 50 eiro lielus kukuļus. Abu transportlīdzekļu vadītāji bija pārkāpuši atļauto braukšanas ātrumu, bet viens no viņiem pie stūres bija sēdies arī alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām informē Diāna Lūkina, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste. Valsts policija atgādina – kukuļdošana ir krimināli sodāma darbība!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā svētdienā, 19. jūnijā, ap pulksten 21.00 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas ekipāža Rīgā, Brīvības gatvē fiksēja automašīnu “Volvo”, kas apdzīvotā vietā, kur jābrauc ar 50 kilometriem stundā, traucās ar 91 kilometru stundā. Policistiem apturot steidzīgo transportlīdzekli un veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, vīrietim fiksētas 2,49 promiles. Turklāt policisti noskaidroja, ka autovadītājam nav arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Apzinoties, ka nokļuvis lielās nepatikšanās, autovadītājs, lai izvairītos no atbildības, policistiem piedāvājis 200 eiro lielu kukuli.

Par ātruma pārsniegšanu transportlīdzekļa vadītājam piemērots 160 eiro liels naudas sods, bet par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola reibumā, ir uzsākts kriminālprocess. Tāpat kriminālprocess ir uzsākts par kukuļdošanu.

Savukārt 18. jūnijā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa amatpersonas Aizkraukles novadā, autoceļa Rīga – Daugavpils 107. kilometrā, kur maksimālais atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, automašīnai „Ford F150” fiksēja ātrumu 125 kilometri stundā. Arī šajā gadījumā policisti nekavējoties ieslēdza bākugunis un deva signālu, ka transportlīdzekļa vadītājam ir jāapstājas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunas laikā autovadītājs uzsvēris, ka esot godīgs pilsonis un viņam līdz šim neesot neviena ceļu satiksmes noteikumu pārkāpuma. Pēc apliecinājuma par administratīvā pārkāpuma lietas lēmuma nosūtīšanu uz vīrieša e-pasta adresi aizpildīšanas, kad policiste bija ceļā uz dienesta automašīnu, “Ford” vadītājs norādījis policistei: „Jūs pildspalvu aizmirsāt!” un sniedza amatpersonai rakstāmrīku, ap kuru bija aptīta 50 eiro banknote.

Līdz ar šo gadījumu šoferis sevi par tik godīgu vairs saukt nevarēs, jo arī pret šo steidzīgo kungu tika uzsākts kriminālprocess par kukuļdošanu, bet par atļautā maksimālā ātruma pārsniegšanu viņam piemērots 80 eiro naudas sods.

Valsts policija atgādina, ka kukuļdošana ir krimināli sodāma un nav pieļaujama! No soda nav jāatpērkas, bet gan jāapzinās pārkāpuma bīstamība un jādomā, kā turpmāk to vairs neatkārtot. Tāpat Valsts policija atgādina, ka alkohols un jebkāda transportlīdzekļa vadīšana ir pilnīgi nesavienojamas lietas. Ja esi lietojis alkoholu – nesēdies pie stūres! Valsts policija aicina ikvienu satiksmes dalībnieku būt atbildīgam un pasargāt sevi un citus no neapdomīgas rīcības sekām. Nebrauc un neļauj citiem braukt reibumā!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.