Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Remontdarbu laikā Aizkraukles pilsētas dzīvokļos nebūs karstā ūdens

Aizkraukles novada pašvaldības SIA “Aizkraukles siltums” ziņo, ka plānoto remontdarbu dēļ Aizkraukles pilsētas dzīvojamās mājās no 25. līdz 30. septembrim nebūs karstā ūdens — informē Aizkraukles novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai veiktu plānotos remontdarbus, katlumājā Rūpniecības ielā 2 Aizkrauklē no 2022. gada 25. līdz 30. septembrim tiks apturēta siltumenerģijas ražošana. Līdz ar to šajā laika posmā dzīvojamām mājām Aizkraukles pilsētā tiks pārtraukta karstā ūdens padeve.

SIA “Aizkraukles siltums” valdes loceklis Edgars Bricis skaidro, ka remontdarbi plānoti tagad, nevis vasarā, vairāku būtisku iemeslu dēļ. “Tajā brīdī, kad sāka paaugstināties dabasgāzes cenas, sākām domāt par gāzes patēriņa samazināšanu, lai apkurē vairāk varētu izmantot atjaunojamos energoresursus. SIA “Seces koks”, kuras katlumājā tiek nodrošināta daļas pilsētas apkures, ierosināja palielināt katlumājas jaudu, ierīkojot dūmgāzu kondensatoru, kas apkures iekārtām papildus varētu dot divu megavatu jaudu un tādējādi samazinātos dabasgāzes patēriņš,” stāsta Edgars Bricis.

Darbu izpildei tika meklēti risinājumi un izstrādāts tehniskais projekts, bet būvnieka un komplektējošo materiālu nepieejamības tirgū dēļ darbus varēs veikt tikai septembra beigās – nākamnedēļ materiāli tiks piegādāti, bet no pirmdienas, 26. septembra, katlu mājā sāksies pārbūves darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Saistībā ar plānotajiem pārbūves darbiem reizē realizēsim trīs lietas: par vismaz diviem procentiem tiks paaugstināta apkures efektivitāte un samazināsies siltuma zudumi; tiks pārbūvēta pieslēguma shēma SIA “Seces koks” katlumājā, kas apkures sezonas laikā ļaus pieslēgt dūmgāzu kondensatoru, neapstādinot apkuri; SIA “Seces koks” katlumājā atjaunos iekārtas un veiks ikgadējo to apkopi,” skaidro Edgars Bricis.

Siltumnesēju temperatūra tiks pazemināta svētdien, 25. septembrī, tas nozīmē, ka ūdens temperatūra dzīvokļos samazināsies pakāpeniski. Ja visi plānotie darbi noritēs, kā iecerēts, dzīvokļos bez karstā ūdens būs jāiztiek nepilnas četras dienas – ceturtdienas, 29. septembra, pēcpusdienā remontdarbus plānots pabeigt, tad iekārtas tiks pārbaudītas, un naktī uz piektdienu, 30. septembri, dzīvokļos jau pakāpeniski tiks atjaunota siltā ūdens padeve. Jārēķinās gan, ka lielās katlumājas iedarbināšana un karsta ūdens nodrošināšana ir vairāku stundu process, tā kā karstais ūdens dzīvokļos nebūs uzreiz – atgādina SIA “Aizkraukles siltums” vadītājs.

“Ceram, ka plānotie remontdarbi notiks raiti un bez tehniskām kļūmēm,” piebilst Edgars Bricis.

SIA “Aizkraukles siltums” vadība atvainojas iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām un lūdz šajā situācijā būt saprotošiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.