Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Remontdarbu laikā Aizkraukles pilsētas dzīvokļos nebūs karstā ūdens

foto no canva.com

SIA “Aizkraukles siltums” informē, ka saistībā ar plānotajiem remontdarbiem Aizkraukles pilsētas dzīvojamajās mājās no 25. līdz 30. septembrim nebūs karstā ūdens.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai veiktu plānotos remontdarbus, piecas dienas apturēs siltumenerģijas ražošanu. Līdz ar to šajā laika posmā dzīvojamām mājām Aizkraukles pilsētā tiks pārtraukta karstā ūdens piegāde.

SIA “Aizkraukles siltums” valdes loceklis Edgars Bricis skaidro, ka remontdarbi notiks tagad vairāku būtisku iemeslu dēļ: “Tajā brīdī, kad sāka paaugstināties dabasgāzes cenas, sākām domāt par gāzes patēriņa samazināšanu, lai apkurē vairāk varētu izmantot atjaunojamos energoresursus. SIA “Seces koks”, kuras katlumājā tiek nodrošināta daļas pilsētas apkures, ierosināja palielināt katlumājas jaudu, ierīkojot dūmgāzu kondensatoru, kas apkures iekārtām papildus varētu dot divu megavatu jaudu un tādējādi samazinātos dabasgāzes patēriņš.”

Darbu izpildi kavēja komplektējošo materiālu nepieejamība tirgū, kā dēļ darbus varēs veikt tikai septembra beigās — nākamnedēļ materiāli tiks piegādāti, bet no pirmdienas, 26. septembra, katlumājā sāksies pārbūves darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Saistībā ar plānotajiem pārbūves darbiem reizē realizēsim trīs lietas — par vismaz diviem procentiem paaugstināsies apkures efektivitāte un samazināsies siltuma zudumi, tiks pārbūvēta pieslēguma shēma SIA “Seces koks” katlumājā, kas apkures sezonas laikā ļaus pieslēgt dūmgāzu kondensatoru, neapstādinot apkuri, SIA “Seces koks” katlumājā atjaunos iekārtas un veiks ikgadējo to apkopi,” skaidro Edgars Bricis.

Siltumnesēju temperatūra tiks pazemināta svētdien, 25. septembrī, tas nozīmē, ka ūdens temperatūra dzīvokļos samazināsies pakāpeniski. Ja visi plānotie darbi noritēs, kā iecerēts, dzīvokļos bez karstā ūdens būs jāiztiek nepilnas četras dienas — ceturtdienas, 29. septembra, pēcpusdienā remontdarbus plānots pabeigt, tad iekārtas tiks pārbaudītas, un naktī uz piektdienu dzīvokļos jau pakāpeniski atjaunos siltā ūdens piegādi. Jāņem gan vērā, ka lielās katlumājas iedarbināšana un karstā ūdens nodrošināšana ir vairāku stundu process, tā kā karstais ūdens dzīvokļos nebūs uzreiz. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.