Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Rakstniece ieinteresē lasīt

Ar Pļaviņu bibliotēkas lasītājiem rakstniece Andra Manfelde tikās otro reizi. Ko stāstīt un pārrunāt viņai daudz, jo autores pūrā ir darbi plašai auditorijai — dzeja, pasakas, romāni un stāsti. Jaunākā grāmata ir “Poēma ar mammu”, kas iznākusi 2022. gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vispirms rakstniece tikās ar skolēniem, stāstot par katru no prozas darbiem jaunākajai paaudzei. Tie tapuši, iedvesmojoties no ikdienas situācijām, arī saviem un apkārtnes bērniem, pazīstamās vides, un liekot lietā iztēli. Andrai Manfeldei pašai ļoti tuva ir grāmata “Kurš no mums lidos?”. Tas ir stāsts par Karostas rajonu Liepājā, kur viņa savulaik nodzīvoja vairākus gadus. Grāmatai rakstniece pati veidojusi arī ilustrācijas. Savulaik, mācoties mākslas skolā, kā arī vēlāk Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā tēlniecības specialitātē, viņai bija iecere kļūt par mākslinieci. Tas nenotika, bet tagad gūtās zināšanas un prasmes noder rakstniecībā. Turklāt Andrai iepaticies zīmēt datorā.

Mazie pļaviņieši gribēja daudz zināt par rakstnieces skolas gaitām, kāda ir viņas mīļākā grāmata un citām lietām. Izskanēja arī jautājums, vai viņa lasa savas jau izdotās grāmatas, un rakstniece atzina, ka nē. Rakstīšanas procesā esot izdzīvots teju katrs vārds, un viņai mazliet bail, ka, pārlasot jau gatavo darbu, kaut kas tajā var nepatikt. No citu autoru darbiem šobrīd viņu saista Karlsons, par kura piedzīvojumiem lasa jaunākajai meitai. Andrai arī gribas uzrakstīt tik smieklīgus dialogus, kā tas izdevies Astridai Lingrēnei.

Tāpat pieaugušo auditorija ieinteresēti klausījās rakstnieces stāstītajā. Šķiet, ka viņas pirmo prozas darbu “Adata”, kurā ietverta arī pašas pieredze, “aizēnojuši” daudzi citi darbi. Kā stāstīja Andra, tajos ir dzīvē noskatītas situācijas, cilvēku stāsti, vēstures fakti un viņas iztēles radītie sižeta pagriezieni. Arī viņas dzimtā Kurzeme un tās spēcīgie, bet noslēgtie ļaudis tajos ir. Tāda ir “Poēma ar mammu” — stāsts par rakstnieces bērnības vasarām, smaržām, savu dzimtu un ļaudīm, kurus satikusi, par sievietēm, kuras uz saviem pleciem kā nēšus iznes visu dzīves grūtumu. Pļaviņu bibliotēkā ir liels rakstnieces grāmatu klāsts, un tās pēc tikšanās daudzus ieinteresēja.

Tikšanās ar rakstnieci Andru Manfeldi notika saistībā ar Pļaviņu bibliotēkas īstenoto projektu “Iedvesma. Redzēt, dzirdēt un just”, ko atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds. Nākamā bibliotēkā būs jau 19. maijā ar dzejnieci un ilustratori Loti Vilmu Vītiņu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.