Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Radošums audzēkņu konkursa darbos. Mākslas skolas stundās top oriģināla dizaina tērpi.

PAR MIERU. Pļaviņu Mākslas skolas audzēkņa Kristofera Kalniņa tērpu kolekcija, kas veidota mākslas skolu valsts vizuāli plastiskās mākslas konkursam, kura šī gada tēma — “Apģērbs ir vēstījums”. Diānas Nagles foto

Aizkraukles novada mākslas skolas radoši noslēgušas valsts vizuāli plastiskās mākslas konkursa pirmo kārtu. Šī gada tēma — “Apģērbs ir vēstījums”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslas skolas audzēkņiem vajadzēja veidot apģērbu kolekciju no trīs T krekliem ar konkrētu vēstījumu. Kādu — to varēja izvēlēties paši, tāpat kā apģērba dizainu, apdruku, aksesuārus vai citus papildinājumus.

Kamēr mamma neredz!

Aizkraukles Mākslas skolas 5. — 7. klases meiteņu grupa izveidoja kreklu kolekciju ar nosaukumu “Kamēr mamma neredz”. Jauniešu veikums sadarbībā ar skolotāju Ināru Pumpasi ir radošs, pārliecinošs un saistošs. Mammām noteikti nav jābaidās skatīties! Skolotāja teic, ka bērni pie šī uzdevuma strādāja ar lielu interesi.

— Katra šim uzdevumam veltīja lielu izdomu, ar padomu un ieteikumiem palīdzēja citiem. Darbs nebija viegls, jo viens ir ideja, pavisam cits — to īstenot. Turklāt T kreklam auduma laukums ir diezgan liels, un ar to jātiek galā. Kura jau bija pamēģinājusi, citām ieteica, kā labāk darīt vai nedarīt, atklāja savus knifiņus, lai viss labāk izdotos. Audzēkņiem arī jāpalīdz, lai iecerētais izdotos, jo dažādu tērpu šūšanu mākslas skolā apgūt nevar, bet parādām ceļu modes dizaina virzienā, — stāsta Ināra Pumpase.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par gatavo kolekciju aizkrauklieši izveidoja video, ko iesniedza konkursam. Skolotāja atzīst, ka tas arī nebija viegls uzdevums — iekļauties noteiktās divās minūtēs un publiski rādīt savu veikumu. Ir jaunietes, kuras labprāt veido tērpus, bet viņām nepatīk uzstāties, un viena šim uzdevumam sarunāja jaunāko māsu. Skolotāja atzīst, ka jāapgūst arī uzstāšanās pieredze, jo izveidoto kolekciju gribas parādīt plašākai publikai, un, iespējams, tas notiks Muzeju naktī.

Krekli pārvēršas priekšautos

Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas skolotāja Inga Melne stāsta, ka audzēkņi konkursā piedalījās gan klases grupā, gan individuāli. Grupas darbs bija T kreklu pārvērtības priekšautos, audumu batikojot, bet kabatas veidotas no plastikāta maisiņiem, tos sakausējot. Individuāli audzēkņi veidoja dažādu kreklu dizainus — anime stilā, atainojot tajos ģimenes intereses, veltītus sporta un dabas aizsardzības tēmai, kā arī brīvā stilā.

Inga Melne atzīst, ka bērniem patika šis uzdevums, un arī rezultāts ir ļoti radošs, ko gribas parādīt arī citiem. Tas varētu notikt kādā no skolas pasākumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīkos modes skati

No Pļaviņu Mākslas skolas konkursā piedalās trīs audzēkņi. Mācību iestādes direktore Iveta Ušacka stāsta, ka vecāko klašu audzēkņi, kuri apgūst datorgrafiku, izstrādāja jauniešu ideju digitāli. Katram bija sava tematika, ko vēlas aktualizēt. Tālāk sekoja praktisks darbs. Skolotāja Diāna Nagle atzina, ka bērniem ļoti patika darboties. Tēmas darbiem bija dažādas — par dabas aizsardzību, karu Ukrainā un smēķēšanas kaitīgumu.

Konkursa pirmā kārta notika izglītības iestādēs, un veikums nodots izvērtēšanai. Labākos izvirzīs otrajai kārtai, kurā noteiks uzvarētājus. Savukārt 9. martā Liepājā notiks konkursa pasākums, kurā varēs piedalīties visas skolas, lai klātienē redzētu citu veikumu, būs konkursa finālam izvirzīto kolekciju modes skate un iespēja tikties ar modes dizaineriem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.