Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Puse Latvijas iedzīvotāju centīsies samazināt gada nogales svinību izmaksas

Gandrīz puse jeb 49% iedzīvotāju gada nogales svinībās cer samazināt izdevumus un visbiežāk plāno ietaupīt uz dāvanu un praktisku izmaksu rēķina, liecina bankas “Citadele” novembra izskaņā veikta Latvijas iedzīvotāju aptauja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visbiežāk iedzīvotāji svētku laikā plāno taupīt uz dāvanām – šādu rīcību gada nogalē apsver teju katrs piektais jeb 18% respondentu. Aptaujas dati liecina, ka taupīgāki dāvanu izvēlē būs iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem, kā arī tie, kam jau pāri 60. Retāk uz dāvanām ekonomēs iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 49 gadu vecumam.

Otrs visbiežākais svētku taupības pasākums būs saistīts ar praktisku izmaksu mazināšanu – 17% norāda, ka centīsies samazināt tēriņus tādām lietām kā, piemēram, dekorācijas, svētku apgaismojums un ēdiens. Vēl 12% iedzīvotāju atklāj, ka meklēs dažādus veidus, kā samazināt svētku izmaksas, piemēram, svinēs svētkus ciemos vai centīsies sadalīt tēriņus ar draugiem vai radiem. Tikmēr 2% norāda, ka ietaupīs naudu, atsakoties no iepriekš plānota ārzemju ceļojuma.

Katrs trešais jeb 34% respondentu atklāj, ka taupīt gada nogalē neplāno un svētkus svinēs tāpat kā līdz šim. Šī atbilde biežāk reģistrēta Rīgā, Pierīgā un Zemgalē dzīvojošiem vīriešiem pēc 60 gadu vecuma, ar ikmēneša ienākumiem, kas pārsniedz 1500 eiro mēnesī. Taupīt nevajadzēs vēl 7% respondentu, kuri norāda, ka svētkus nesvin, savukārt vēl 9% bijis sarežģīti noformulēt savas domas šajā jautājumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par taupības pasākumiem gada nogales svētkos banka “Citadele” kopā ar pētījumu aģentūru “Norstat” veica 2022.gada novembra izskaņā, aptaujājot 1010 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.