Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Psiholoģe Inta Santa: neapmaldīties viedokļu miglājā

Psiholoģe Inta Santa: “Šobrīd mēs esam kareivji ar to, ko sludinām — ar kādu informāciju dalāmies, kam spiežam “patīk””
Militārie speciālisti uzskata, ka modernais karš ir arī ekonomisks, psiholoģisks un informatīvs, ar politiski motivētu ielaušanos datorsistēmās, to sabotāžu un spiegošanu. Sadzīviskā līmenī hibrīdkara elementi izpaužas kā manipulēšana ar ļaužu prātiem un iebiedēšana.
Patiesība kopā ar puspatiesību, profesionālu propagandistu radītas viltus ziņas un veikli meli šaubu izraisīšanai, kā arī troļļu atklāti naidīgās izpausmes virtuālajā vidē. Varētu jau šo informatīvo lavīnu laist pār galvu, ja vien tā nešķeltu sabiedrību un neveidotu sprādzienbīstamus viedokļu blokus. Princips “skaldi un valdi”, ko pirms mūsu ēras esot formulējis senās Maķedonijas valdnieks Filips II, turpina kalpot par ieroci arī 21. gadsimtā.
Nesen Latvijā tika veikta sabiedriskās domas aptauja, kas līdzās skaidri paustam viedoklim uzrādīja kādu vērā ņemamu faktoru. Uz jautājumu, kuru pusi atbalsta saistībā ar Krievijas iebrukumu jeb “specoperāciju” Ukrainā, 46% aptaujāto, kam ir krievu sarunvaloda ģimenē, atbildēja — “ne vienu, ne otru”, savukārt 11% respondentu izvēlējās viedokli “grūti pateikt”. Par ko liecina šo 57% pozīcija? Vai pelēkā zona slēpj bumbu ar laika degli?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.