Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Priekšrocības un trūkumi darbam būvniecībā

Neviens darbs nav bez garoziņas – to zinās teikt ikviens, kurš jelkad ir strādājis. Taču būvniecības nozarē, šķiet, maizes mīkstumiņš un garoziņa ir vienādā mērā, jo šī darba priekšrocības patiešām ir vērā ņemamas, taču trūkumi ir tikpat lieli. Bet sāksim ar priekšrocībām.

+ Labs atalgojums. Šī noteikti ir viena no svarīgākajām priekšrocībām, kāpēc cilvēki priecājas, ja izdodas tikt pie darba būvniecībā. Algas šajā jomā ir ievērojami lielākas, turklāt darbinieki ar pieredzi var atrast darbu būvniecības jomā arī ārzemēs, kur darba samaksa var pat trīskāršoties.

+ Dinamisks darbs. Nekas nav patīkamāk, kā redzēt sava darba progresu, un būvniecības jomā strādājošie pavisam noteikti to redz. Kad viens projekts paveikts, tad nākamais var būt atkal citā vietā vai citā pilsētā – nekad nekļūst garlaicīgi!

+ Labas karjeras izaugsmes iespējas. Būvniecības darba vadītājam ir jābūt tādam, kas saprot visu notiekošo no pašiem pamatiem, tāpēc ļoti bieži šo amatu ieņem tie, kas sākumā ir bijuši visparastākie strādnieki būvlaukumā, ja vien viņi nav bijuši slinki, nolaidīgi vai klaji neieinteresēti savā darbā.

Tie, kam ir darbs būvniecībā, noteikti šo priekšrocību sarakstu varētu vēl turpināt, taču tas nemaina, ka šajā jomā ir arī nopietni izaicinājumi.

Riski veselībai. Darbs būvniecībā nenoliedzami ir bīstamāks par darbu ofisā, tāpēc ļoti svarīgi ir ievērot visus drošības noteikumus, lietot ķiveri un lieki neriskēt, taču tik un tā nav garantijas, ka nesanāks iedzīvoties hroniskās muguras sāpēs vai kādā citā kaitē.

Nestabilitāte. Būvniecības nozare ir ļoti atkarīga no kopējās ekonomikas. Ja treknajos gados visi kaut ko ceļ un būvē, tad krīzes apstākļos viss var apstāties, turklāt arī iesākts objekts ne vienmēr nozīmē, ka tas tiks pabeigts, un strādnieki vienā rītā var uzzināt, ka viņu pakalpojumi vairs nav nepieciešami.

Sociālo garantiju trūkums. Te gan uzreiz jāpiebilst, ka šis neattiecas uz visu būvniecības jomu, bet tikai uz to, kas “dzīvojas” ēnu ekonomikas zonā. Lai arī cik vilinoša neliktos lielāka alga aploksnē, nevis mazāka alga ar oficiālu līgumu, tomēr otrā ilgtermiņā būs izdevīgāka, jo veidosies gan uzkrājums pensijai, gan slimības gadījumiem. Lai atrastu oficiālu darbu būvniecībā, meklējiet to uzticamos sludinājumu portālos, kur uzreiz ir norādīta gan piedāvātā alga, gan sociālās garantijas, kas tiks nodrošinātas!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.