Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Prezidenta gadījumā svarīga ir viņa personība un cilvēciskais ieguldījums

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas nākamais Valsts prezidents būs pēc kārtas septītais. Pirms iepriekšējo prezidentu vēlēšanām nebija lielas diskusijas par kandidātiem šim amatam. Valsts prezidents vienmēr uzsvērts kā reprezentabla persona, kurai nav lielas teikšanas un varas. Kāpēc šoreiz diskusijas ir tik karstas?
GUNTIS LIBEKS,
Aizkraukles novada domes deputāts
— Arī pirms iepriekšējo prezidentu vēlēšanām bija “cepšanās”. Mūsu, Nacionālas apvienības, viedoklis ir — šim cilvēkam jābūt nacionāli noskaņotam. Pīlēna kungs izskatās cienīgs, tikai nezinu, kā viņš iegūs balsis par sevi. Pat ja par viņu balso “zaļzemnieki” un “progresīvie”, ar to nepietiek, un jāiegūst balsis, piemēram, no Šlesera partijas. Politologi spriež, vērtē, saka, ka, ja koalīcijai ir divi kandidāti un savstarpēji nevar vienoties, tas ir slikti. Neformāla vienošanās ir tāda, ka “Apvienotajam sarakstam” ir Saeimas priekšsēdētāja krēsls, Nacionālā apvienība virza prezidentu, “Vienotībai” ir Ministru prezidents. Tagad “Vienotība” virza arī prezidentu, kas pārējiem nepatīk. Vai tāpēc vajadzētu krist valdībai? Mēs (NA) Levitam uzdevām jautājumu saistībā ar likumu atgriešanu caurskatīšanai Saeimā. Kāpēc, piem

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.