Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Preiļos 23. februārī notiks starptautiskā Latgales biškopju konference “Efektīva dravošana”

Lai izprastu, kā racionālāk saimniekot dravā, kādas ir tehnoloģijas efektīvākai saimniekošanai un kā samazināt produkta pašizmaksu, nosakot arī atbilstošu cenu par to, biškopji aicināti uz 9. starptautisko Latgales reģiona biškopju konferenci, ko rīko Latvijas Biškopības biedrība (LBB) Valsts Kopējās lauksaimniecības politikas tīkla (VKLPT) aktivitāšu ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konference notiks 23. februārī no pulksten 10.00 Preiļu novada kultūras centrā.

Pieteikšanās dalībai konferencē un pasākuma programma: ŠEIT

Konferences tēma – efektīva dravošana, ar racionālām metodēm un iekārtām samazinot produkcijas pašizmaksu, nav izvēlēta nejauši. Nozarē ilgstoši valda nemainīgi zemas medus iepirkuma cenas, ko veicina, piemēram, viltota medus pārpilnība Eiropas tirgū. Tā samazina pieprasījumu un mazina medus iepirkuma cenu līdz pašizmaksai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Guntars Melnis, LBB valdes priekšsēdētājs, biškopis: “Viens no konferences mērķiem – parādīt biškopjiem tās iespējas, kas pielietojamas saimniekošanā, izmantojot savas iekšējās rezerves. Vēlamies informēt par tehnoloģijām, kas padara efektīvākus ražošanas procesus un var palīdzēt samazināt pašizmaksu, palielinot konkurētspēju sarežģītajos tirgus apstākļos.”

Pieredzē par efektīvu saimniekošanu, kā arī dravošanu ar daudzkorpusu stropiem dalīsies Lietuvas un Igaunijas bitenieki. Biškopības produktu pašizmaksu veidojošos faktorus iezīmēs LLKC ekonomikas eksperts Raivis Andersons.

Atgādināsim, ka līdz šim starptautiskajās Latgales Biškopības konferencēs tēmas bijušas visdažādākās – medus kvalitāte, lāču iebrukumi bišu dravās, medus eksports, bišu slimības, pesticīdu ietekme biškopībā, biškopības produktu daudzveidīga izmantošana pārtikas produktos un vēl daudzi, dažādi, biškopjus interesējoši jautājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.