Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Populārākie dīvānu veidi

Dīvāni vai sofas? Kopumā nav lielas atšķirības starp dīvānu un sofu. Dīvāni ir ērtākas un ikdienišķākas mēbeles ar vienkāršu dizainu, bieži vien dīvānu “skelets” nav redzams. Sofas ir formālākas un spožākas ar redzamu rāmi.

Mūsdienās šie abi nosaukumi visā pasaulē tiek lietoti vienādi, amerikāņi un kanādieši vārdu “couch” parasti lieto vairāk, eiropieši lieto vairāk “dīvāns”.

Atpūtas telpas dīvāns/sofa – tiem ir vēsturiskas saknes, un tie ir vieni no skaistākajiem mājas dekoru priekšmetiem. Uz atpūtas telpas sofām var gan sēdēt, gan gulēt, gan tos izmantot kā mājas dekorāciju.

Stūra dīvāns – jebkuru dīvānu, ko var izmantot telpas stūros, sauc par stūra dīvānu. Stūra dīvāni varētu būt sekciju vai pat moduļu dīvāni, ko var salikt dažādos veidos.

Sekciju dīvāns – lai gan sekciju dīvāni un moduļu dīvāni nedaudz atšķiras, abās kategorijās parasti ietilpst vienvietīgi vai daudzvietīgi dīvāni, kas izkārtoti L vai U veida formā. Tie parasti ir piemēroti stūra dīvāna izmantošanai.

Dīvāngulta – mazākās telpās, kur jādomā par efektīvu telpu izmantojumu, ļoti praktisks risinājums var būt dīvāngultas, kas ir komfortabli dīvāni, kurus izmanto dienas laikā kā telpas interjera elemtu un kā gultas naktīs. Ja vēlaties, lai dīvāns izrotātu nelielu guļamistabu, varat izmantot dīvāngultu, attiecīgi vienā mēbelē tiks apvienoti gan dīvāns, gan gulta.

Bērnu “Nugget couch” tipa dīvāni – vēl viens moderno mēbeļu veids ir “nugget couch” tipa dīvāni, kas ir labākie dīvāni bērniem. Savās mājās, bērnudārzā un jebkurā vietā, kur nepieciešams moderns interjera dizains, var izmantot šī tipa dīvānus. Tie arī lieliski iederēsies telpās ar minimālistisku interjeru.

Tie īpaši ar to, ka ir viegli pārvietojami un pārbūvējami, tos var iekārtot, lai bērna istabā radītu sīkas mājiņas, uz kurām bērni mīl spēlēties un uzbūvēt sīkas mājiņas.

Atpūtas dīvāns – ērti dīvāni ar atsevišķiem atpūtas krēsliem diviem trim cilvēkiem. Atpūtas dīvāns ir saliekamā tipa dīvāns, kura apakšējo daļu var pacelt, lai kājas novietotu augstāk, nodrošinot lielāku komfortu uz tā sēdošajam cilvēkam. Atpūtas dīvāni ir vieni no ērtākajiem dīvāniem. Pie šīs kategorijas var pieskaitīt arī atpūtas krēslus.

“Lovesac” dīvāns – radīts atpūtas, gulēšanas un kopumā maksimāla ērta laika pavadīšanai komfortā. Lovesac tipa dīvāni ietver divas kategorijas: Lovesac sekcijas un pupu maisus.

Futoni – cita veida ērti dīvāni, kuru svars parasti ir neliels un tie ir viegli pārvietojami. Vēl viena futonu iezīme ir tā, ka tie ir gaiši un aizņem maz vietas. Futons ir viens no mūsdienu dīvānu saimes pārstāvjiem. Lielākā daļa futonu ir saliekamās gultas.

Spēļu dīvāni – ērti dīvāni ar ergonomisku dizainu sēdēšanai videospēļu spēlēšanas laikā.

Āra dīvāni – mājas atrašanās skaistā vietā prasa arī mēbeles šādas mājas pagalmam, lai varētu apsēsties vai apgulties, atpūsties svaigā gaisā un izbaudīt dabas ainavu. Parasti tas ir polsterēts dīvāns pagalmā, dārzā vai villā.

Vintage dīvāni – jebkura veida dīvānu ar vecu un kvalitatīvu dizainu var saukt par vintage dīvānu. Vintage dīvāniem bieži vien ir audumi ar kādu rakstainu dizainu. Mūsdienās vintage stils ir tendence interjera arhitektūrā un dekorēšanā.

Dīvāni ar zemu sēdvietu – dīvāns ar īsām kājām un sēdekli zemes tuvumā ir dīvāns ar zemu sēdvietu. Dīvāni ar zemu sēdvietu ir sevišķi piemēroti telpām ar zemiem griestiem.

Dažādas mēbeles un arī dīvānus var iegādāties arī internetveikalā 220.lv – https://220.lv/lv/mebeles-un-interjers/viesistabas-mebeles/divani

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.