Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Policija sola vairāk kontrolēt lietuviešu baļķvedējus

Laikraksta “Staburags” redakcijai zvanīja kāds Zalves iedzīvotājs, paužot neapmierinātību ar Lietuvas baļķvedēju zemo braukšanas kultūru un pārkrautajām kravām, kas apdraud iedzīvotājus un bojā ceļa asfalta segumu.
Sakrauj ar kaudzi
Zalves iedzīvotājs stāsta, ka Latvijas baļķvedēji kravās baļķus krauj atbilstoši maksimālā svara prasībām, pat divas trešdaļas kravas, taču Lietuvas pārvadātāji, kuri baļķus ved uz uzņēmumu “AKZ” Aizkrauklē, tos sakraujot ar kaudzi.
Internetā pat tikuši ievietoti video, kuros redzami HES tunelī Aizkrauklē iesprūduši kaimiņvalsts baļķvedēji. Arī kāds aizkrauklietis domā, ka lietuvieši baļķus sakrauj pārāk daudz. Latvijas pārvadātāji noteikumus ievēro, kravā atstājot brīvu vietu atbilstoši noteikumiem, tas redzams pēc kravas balstiem. Uzmetot skatu lietuviešu kravām, uzreiz esot redzams, ka tās ir pārkrautas un pārsniedz pieļaujamo svaru, jo baļķi ir līdz augšai. Tomēr tam vajadzīgi pierādījumi — krava jānosver. Braucot uz Rīgas ostu, jebkurā vietā var būt svaru kontrole, tādēļ lietuvieši tajā virzienā kravas veidojot atbilstoši noteikumiem, taču Aizkraukles virzienā braucot ar pārkrautām kravām. Naudas sods par pārkrautu baļķu kravu ir liels.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.