Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Plusiņi un svītrojumi mūsu novadniekiem — Saeimas deputātu kandidātiem

Pēc provizoriskajiem datiem, Saeimā iekļuvis Aizkraukles novada domes deputāts Mārtiņš Daģis
No 19 deputātu kandidātu sarakstiem, kas tika iesniegti 14. Saeimas vēlēšanām, 12 sarakstos Zemgales vēlēšanu apgabalā kandidēja 23 Aizkraukles novada pārstāvji. Pieci saraksti, kuros startēja novadnieki, iekļuvuši Saeimā. Vai kāds no viņiem kļūs par parlamenta deputātu, būs zināms tikai pēc oficiālo vēlēšanu rezultātu apstiprināšanas. Taču provizoriskie dati liecina, ka Saeimas deputātu sarakstā iekļuvis Aizkraukles novada pārstāvis Mārtiņš Daģis (JV).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mārtiņš informācijā par deputāta kandidātu kā savu dzīvesvietu norādījis Rīgu, taču viņa dzimtā puse ir Aizkraukles novada Klintaines pagasts, savukārt viņa uzņēmums darbojas Aiviekstes pagastā.

Vairāk nekā 24 tūkstoši balsu

Pilnīgi oficiāli gan zināmas katra deputāta kandidāta iegūtās balsis — saskaitīti plusiņi un svītrojumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmējs, SIA “Ecos” valdes loceklis, alus darītavas “Bursh” vadītājs Mārtiņš Daģis vēlēšanās piedalījās no partijas “Jaunā Vienotība” ar septīto numuru, bet ar 16. numuru — zemnieku saimniecības “Iesalnieki 1” vadītājs Ansis Saliņš. Mārtiņš vēlēšanās ieguvis 24 451 balsi (1457 plusi, 1183 svītrojumi). Savukārt Ansis Saliņš ieguvis 23 808 balsis (856 plusi, 1225 svītrojumi). Visvairāk balsu Zemgales novada sarakstā ieguva Anda Čakša — 26 687 (balsis aprēķina no kandidātu saraksta derīgajām zīmēm, atņemot kandidāta svītrojumus un pieskaitot plusus.)

Apvienotajā sarakstā — trīs novadnieki

Apvienotajā sarakstā (Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība un Liepājas partija) no Aizkraukles novada deputātu kandidātu sarakstā bija trīs cilvēki: Aizkraukles novada pašvaldības koku ciršanas atļauju iegūšanas komisijas loceklis Jānis Bergmanis — viņš ieguva 1942 balsis (375 plusi, 117 svītrojumi); SIA ”Pils A un S” valdes locekle Sanita Millere — 1664 balsis (103 plusi, 123 svītrojumi) un koknesietis, Ogres Mūzikas un mākslas skolas direktora vietnieks saimnieciskajos jautājumos Ziedonis Vilde — 139 plusi, 135 svītrojumi, 1688 balsis. Šajā sarakstā Zemgalē visvairāk balsu savācis Ingmars Līdaka — 1945. Pēc provizoriskiem datiem, viņš ievēlēts parlamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz Saeimai atkal pietrūkst

No Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” ar 7. kārtas numuru Saeimas vēlēšanās atkārtoti startēja Aizkraukles novada domes deputāts Guntis Libeks. Viņam 1056 plusi, 848 svītrojumi un 15 890 balsis. Taču līdz Saeimai vēl pietrūkst. Savukārt ar 12. kārtas numuru startēja Vaira Lejniece. Viņai 807 plusi, 744 svītrojumi un 15 745 balsis. Visvairāk balsu Zemgales novadā Jānim Vitenbergam — 18 340.

Neliela balsu starpība

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No partijas “Latvija pirmajā vietā” ar 6. kārtas numuru startēja AS “Pasažieru vilciens” vilciena vadītājs Ainārs Vilmanis. Viņam 319 plusi, 291 svītrojums un 5904 balsis. Ar 12. kārtas numuru no šīs pašas partijas startēja Valsts kontroles autovadītājs Jānis Rudēvičs. Viņam 340 plusi, 285 svītrojumi un nedaudz vairāk balsu — 5931. Visvairāk balsu šajā sarakstā ir Edmundam Zivtiņam — 6958.

Savukārt no partijas “Progresīvie” ar 8. kārtas numuru startēja Jaunjelgavas vidusskolas apkopēja Inga Krauze. Viņai 413 plusi, 236 svītrojumi, 5785 balsis. Lielākais balsu skaits Atim Švinkam — 6351.

Nelaimīgākais saraksts

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dainis Vingris bija 5. partijas “Attīstībai”/Par!” sarakstā. Pēc rezultātu apkopošanas viņš pacēlās uz otro vietu, tikai ar nedaudz balsīm atpaliekot no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša. Viņam 1006 plusi, 405 svītrojumi un 7127 balsis. Aizkraukles novada Kultūras pārvaldes vadītāja Anta Teivāne no šī paša saraksta startēja ar 11. kārtas numuru. Pēc balsu saskaitīšanas bija sestā. Viņai 419 plusi, 555 svītrojumi un 6390 balsis. Šo sarakstu nosacīti var uzskatīt par nelaimīgāko. Ja balsu skaitīšanas laikā šķita, ka AP pārvarēs 5% barjeru, tad, saskaitot vēlētāju balsis visos iecirkņos, svētdien pēcpusdienā kļuva skaidrs, ka šim politiskajam spēkam tomēr neizdevās iegūt nepieciešamo atbalstu, lai iekļūtu parlamentā.

Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas informācijas sagatavoja Ināra Sudare

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.