Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņu pilsēta svin 95 gadu jubileju

IZSTĀDE bērnu bibliotēkā vēsta par pilsētas māksliniekiem.

Pļaviņu pilsēta šogad svin nozīmīgu jubileju — pirms 95 gadiem 26. aprīlī noteiktas jaunās pilsētas robežas, bet pilsētas tiesības Pļaviņām piešķirtas 13. maijā. Gan šajos datumos, gan visa gada laikā paredzēti dažādi svētku pasākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ik gadu, pirmais svētku brīdis būs tieši 26. aprīlī, kad Pļaviņu kultūras centrā notiks jubilejas atklāšanas pasākums “Pļaviņas — pilsēta mana”, kurā piedalīsies pilsētas dziedošie amatierkolektīvi. Savukārt 13. maijā kultūras centrā izskanēs pļaviņietes pianistes Agneses Krastenbergas klavierkoncerts un atklās mākslinieču Edītes un Agneses Krastenbergu gleznu izstādi. Maijā ikviens varēs piedalīties viktorīnā “Vai atpazīsti šīs vietas?”, kas ļaus iepazīt Pļaviņu pilsētu un tās apkārtni.

Pļaviņu kultūras centra direktore Astrīda Davidova stāsta, ka pilsētas jubilejas pasākumi iecerēti visa gada laikā — brīvdabas kino, koncerti, dažādas tikšanās, vides projektu atklāšana, fotoorientēšanās un citi.

Savukārt svētku kulminācija būs 8. un 9. jūlijā, kad notiks arī mākslinieku plenērs un tradicionālais Piektdienas Pēcpusdienas Pikniks Pļaviņu Pļavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētas jubilejai gatavojas arī citviet. Pļaviņu bērnu bibliotēkā katru mēnesi būs kāda literatūras izstāde, veltīta Pļaviņām un pļaviņiešiem. Pirmā “Pļaviņu mākslinieki — pilsētas neatņemama sastāvdaļa” jau iekārtota, tajā ir dažādas publikācijas un ilustrācijas no bibliotēkas arhīviem. Maijā būs nākamā izstāde par cilvēkiem, ar ko pilsēta var lepoties. Savukārt 27. aprīlī visi interesenti bērnu bibliotēkā aicināti uz tematisku pēcpusdienu “Manas dzimtas stāsts par Pļaviņām”.

Arī Pļaviņu kultūras centra mazajā zālē aizsākts izstāžu cikls “Pļaviņu krāsu palete”, veltīts pilsētas 95. jubilejai. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.