Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Pļaviņu ķepās” tiekas suņi un viņu mīļotāji. Pārbaudījums sadarbībai sunim un viņa saimniekam

Sandras Pumpures foto

Suņu treniņu laukumam “Pļaviņu ķepas” šogad jau otrā jubileja. Arī šoreiz tā svinēta ar suņu izstādi un sacensībām, aicinot uz tām visus, kuriem tuvi šie mājas mīluļi — gan kā dalībniekus, gan skatītājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laukuma izveidotāja pļaviņiete Ludmila Krasta pasākumu rīkoja ar savu “Pļaviņu ķepu” komandu, kā arī kinologu atbalstu no Rīgas kluba “Triumph Baltic”. Tāpat kā pērn dalībnieki bija no dažādiem Latvijas novadiem, arī attālākiem, ar saviem četrkājainajiem draugiem mērojot tālu ceļu un visu dienu pavadot sacensību vietā. Tā ka diena bija karsta ne tikai laika apstākļu ziņā, jo vienviet sanāca daudz un dažādu šķirņu un augumu suņu.

Izstādē vērtēja šķirnes suņus, dalībniekus iedalot to grupās pēc augumiem un citiem kritērijiem. Dzīvnieku īpašniekiem šāds novērtējums ir nozīmīgs tālākajai darbībai. Notika arī dažādi konkursi par labāko katrā grupā gan pēc šķirnes, gan auguma un vecuma. Sacentās arī jaunie suņu demonstrētāji un pavadoņi jeb hendleri, rādot, kuram ir labāka sadarbība ar dzīvnieku laukumā, vedot to pavadā. Savukārt pārbaudījumā “Izsalkušais pāris” varēja pārbaudīt, kuram labāka apetīte — sunim vai viņa saimniekam. Abi ēdienu baudīja no viena šķīvja, un uzvarēja, protams, tas, kuram tas bija tukšākais.

Sacensībās “Jautrais starts” varēja piedalīties ikviens suns — gan šķirnes, gan bezšķirnes. Vispirms saimniekus aicināja parādīt, kādas komandas vai trikus dzīvnieks apguvis, un tad vajadzēja veikt noteiktu distanci ar sporta un paklausības elementiem. Kas neveicās dzīvniekam, palīdzēja cilvēks. Dažam sunim bija jau lielāka pieredze šādās sacensībās, citiem pirmā reize, bet tas bija labs pārbaudījums sadarbībai sunim un viņa saimniekam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēgumā noteica labāko no labākajiem suņiem pēc stājas, gaitas, uzvedības un citiem kritērijiem, kas raksturo izcilu suni ar tādu uzvedību un izturēšanos. Šajā pārbaudījumā piedalījās divi suņi — dobermanis un zelta retrīvers. Uzvarēja divgadīgais dobermanis Cerbers ar saimnieci Lāsmu no Jēkabpils. Viņa atzīst, ka šīs šķirnes suns prasa uzmanību un darbu teju visu laiku, lai kaut ko sasniegtu. Tomēr tas esot tā vērts, un tieši šīs šķirnes suni Lāsma gribējusi jau no bērnības, un viņiem ģimenē ir divi dobermaņi.

Lai kāds būtu panākums, visi dalībnieki saņēma gardas un noderīgas balvas, daudz atzinības un uzmundrinājuma.

“Pļaviņu ķepas” treniņu laukums ir iecienīta vieta, kur pavadīt laiku kopā ar suni, un viņu apmācīt. Šajā darbā palīdz arī Ludmila ar savu komandu, un esot prieks, ka Pļaviņās ir arvien vairāk cilvēku, kuriem ir interese nākt un darboties kopā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.