Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņu bibliotēkā veido bijušā universālveikala ēkas vēstures hroniku

Ēka Pļaviņu pilsētas centrā, Raiņa ielā 45, vienmēr bijusi cilvēkiem nozīmīga. Arī tās vēsture bijusi piepildīta. Pirms 65 gadiem būvēta kā universālveikals, piedzīvojusi dažādus laikus, bet joprojām svarīga pilsētai un iedzīvotājiem.
Ēku Raiņa ielā 45 cilvēki sarunās vēl tagad lielākoties dēvē par universālveikala māju. Vēlāk tajā darbojās banka, skaistumkopšanas salons, ar datortehniku saistīts uzņēmums un šūšanas cehs. Kopš šī gada septembra tajā ir pilsētas bibliotēka pieaugušajiem un bērniem. Cilvēki priecājas, ka ēka atkal ir sakārtota, apdzīvota un radusi piemērotu pielietojumu. Par apmeklētāju trūkumu tā nekad nevarēja sūdzēties. Lai atzīmētu ēkas jubileju, atskatītos uz aizvadītājiem gadiem un kavētos atmiņās, Pļaviņu bibliotekāres visus interesentus aicināja ciemos uz pasākumu “Pastāvēs, kas pārvērtīsies”.
Par ēkas tapšanu 1956. gadā laikrakstā “Kolhoza Ceļš” rakstīja, ka Pļaviņu rajona universālveikals jāceļ straujākiem tempiem: “Kad pirms pāris gadiem sāka likt pamatus jaunam universālveikalam, pļaviņieši no sirds priecājās. Garāmejot acis tur vien skatījās. Redzēja katru ķieģeli, ko iemūrēja. Redzēja, ka gausi, bet tomēr cēlās viens stāvs, tad otrs. Šajās dienās pie celtniekiem iegriezās mūsu redakcijas pārstāvis, lai rastu atbildes uz daudziem jautājumiem un iepriecinātu lasītājus, ka drīz būs gals veikalu sadrumstalotībai un šaurajām telpām. Celtnieki paši domājot, kā, uzlabojot materiālu piegādi un darba organizāciju, iespējams paātrināt celtniecības tempus.”

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.