Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņās šonakt spēkā plūdu draudi. Zemākās vietas Aiviekstes krastos sāk applūst. (papildināts)

Svētdien applūdušas vietas augšpus Aiviekstes. Foto: Armands Troska

Pirmdienas rītā plkst.6 ūdens līmenis Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, sasniedzis 8,4 metrus virs novērojumu stacijas nulles atzīmes, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Tas ir augstākais ūdens līmenis, kas šajā vietā reģistrēts. Iepriekšējais rekords bija 8,34 metri 2013.gada 19.aprīlī. Pēdējās desmit dienās ūdens līmenis kopumā cēlies par vairāk nekā pieciem metriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdienas rītā ap pulksten 10 strauji kāpis ūdens līmenis Aiviekstē pie Pļaviņām. Līdz ar to iedzīvotāji, kuru māja atrodas netālu no krasta, šodien evakuējušies. Dienas vidū palu ūdeņi skalojās mājas pagalmā. Andris Ambainis, Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītājs stāsta, ka pie Daugavas pietekas Aiviekstes grīvā izveidojies ledus “korķis”. Svētdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Pļaviņu posteņa darbinieki palīdzēja evakuēties Aiviekstes krastā esošās “Pūķu” mājas iemītniekiem. Pirms aizsprostojuma Aiviekstes grīvā krājas ūdens, un brīdī, kad dabas veidotais aizsprosts lielo ūdens masu nespēs noturēt, tas, visticamāk, atvērsies, un līdz ar to strauji celsies ūdens līmenis Daugavā. Jēkabpils pašvaldības kolēģi viņu informējuši, ka virzienā uz Pļaviņām peld vižņi, kas savukārt var izveidot aizsprostojumu Daugavā, iepretī dolomītu karjeram.

Situācijai līdzi seko Pļaviņu apvienība, un nepieciešamības gadījumā piesaistīs vietējā VUGD posteņa darbiniekus. Aiviekstes pagasta pārvaldes telpas laikus sagatavotas evakuēto iedzīvotāju uzņemšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.