Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņās no decembra būs cits atkritumu apsaimniekotājs

foto no ecobaltiavide.lv

Aizkraukles novada domes izsludinātajā atklātajā konkursā par atkritumu apsaimniekotāju Pļaviņu apvienībā uzvarēja SIA “Eco Baltia vide”. Darbu šajā teritorijā uzņēmums sāks no 1. decembra, bet līdz novembra beigām atkritumu izvešanu nodrošinās SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā piedalījās trīs pretendenti, un SIA “Eco Baltia vide” izraudzīts kā zemākās cenas piedāvātājs — 19,19 eiro bez PVN par viena kubikmetra atkritumu savākšanu, pārkraušanu, pārvadāšanu un uzglabāšanu. Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš atzīst, ka uzņēmums ir zināms, ar lielu pieredzi, un jau šobrīd novadā nodrošina šķiroto atkritumu konteinerus. Jācer, ka izveidosies laba sadarbība.

Mainīt atkritumu apsaimniekotāju Pļaviņu apvienībā Aizkraukles novada dome nolēma, kad SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi” paziņoja, ka tai beidzas licences termiņš kravu komercpārvadājumiem. Pašvaldībā nolēma to nepagarināt, jo arī uzņēmuma autoparka uzlabošana prasa lielus līdzekļus, un tuvākajos gados mainīsies atkritumu apsaimniekošanas sistēma visā novadā.

Saistībā ar Aizkraukles novada domē pieņemtajiem noteikumiem par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu no 2024. gada 1. jūnija novada teritorija būs sadalīta trīs atkritumu apsaimniekošanas zonās. Pirmā būs Aizkraukles pilsēta un pagasts, otrā — Neretas (Mazzalves, Neretas, Pilskalnes un Zalves pagasts) un Jaunjelgavas apvienība (Jaunjelgavas pilsēta, Daudzeses, Jaunjelgavas, Sērenes, Seces, Staburaga un Sunākstes pagasts), trešā — Kokneses (Kokneses pilsēta, Kokneses, Iršu, un Bebru pagasts) un Pļaviņu apvienība (Pļaviņu pilsēta Aiviekstes, Vietalvas, Klintaines pagasts), kā arī Skrīveru pagasts.

Katrā jaunajā atkritumu apsaimniekošanas zonā būs viens atkritumu apsaimniekotājs. Uldis Riekstiņš stāsta, ka tos izraudzīs 2024. gadā, un līdz tam laikam spēkā būs esošie līgumi. Tas uzņēmums, kuru pēc iepirkuma izraudzīs trešās zonas teritorijas apkalpošanai, Pļaviņu apvienības teritorijā darbu varēs sākt 2025. gada 1. decembrī, jo pēc likuma pašvaldība var slēgt līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju uz laiku ne mazāku kā trīs gadiem. Vai tas būs “Eco Baltia vide” vai kāds cits, noteiks iepirkumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.