Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņās iepriecina vainagu un kompozīciju izstāde

SVĒTKU GAIDĪŠANAS PRIEKS vainagos un kompozīcijās. Sandras Pumpures foto

Pļaviņu kultūras centrā līdz 23. decembrim var aplūkot adventes vainagu un Ziemassvētku kompozīciju izstādi. To veidojušas divas pļaviņietes — Iveta Priede un Iveta Laursone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abām Ivetām jau daudzus gadus floristika ir gan darbs, gan vaļasprieks. Iveta Priede strādā uzņēmuma “Sant-Li” ziedu veikalā Pļaviņās, un ikdienā ziedu vai citas kompozīcijas iznāk gatavot dažādām dzīves vajadzībām. Tuvojoties Ziemassvētkiem, neiztrūkstoši top arī adventes vainagi. Kā atzīst Iveta — vispirms gan visiem pārējiem un tikai tad sev pašai.

Galvenokārt viņa izmanto daudzveidīgus dabas materiālus, ko regulāri savāc un sagatavo. Noderot viss, un ārā neko izmest nevar! Šobrīd pieejami arī visdažādākie mākslīgie materiāli floristikai, un jaunāko noteikti gribas izmēģināt.

— Vainagus un kompozīcijas veidoju pēc izjūtām, katru gadu ir kas citādāks. Dažkārt gribas tikai zelta, vai citreiz pamatā zilu, nākamreiz zaļu krāsu. Ja pamats ir, katru reizi var kaut ko pamainīt, un atkal ir jauns vainags! Viss atkarīgs no iedvesmas, un tagad tik daudz ideju var smelties internetā, — saka Iveta Priede.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katrs vainags un kompozīcija šķiet kā mākslas darbs. Vai nav žēl no tāda šķirties? Iveta atzīst, ka nē, un reti kad arī kāds paliek pāri. Prieks, ja patīk pašai un arī citiem.

Arī Iveta Laursone ir floriste ar stāžu. Viņa teic — tas ir kā dzīvesveids, jo puķes un dažādus augus paticis plūkt kopš mazotnes. Ar laiku tas viss likts lietā. Iveta veido dažādas kompozīcijas, apvienojot daudzveidīgus materiālus, tostarp porcelānu. Arī izstādē kaut kas no tā redzams — trauslie trauki ar dažādu zīmējumu motīvu lieliski iederas dekoros. Tā ka ikdienā viņai iznāk darboties gan ar dabas materiāliem, gan mākslīgajiem, un jau esot vesela noliktava. Kā Iveta atzīst — ja pasaulē izdomāts kaut kas skaists un interesants, kāpēc to neizmantot! Turklāt spožās lietas palīdz radīt prieku! Arī porcelāna zelts liek domāt par svētkiem un klātu galdu.

Idejas adventes vainagiem un kompozīcijām viņa smeļas gan dabā, gan savās izjūtās. Šajos gados izgatavots un pasūtījumi bijuši visdažādākie, arī nestandarta, jo nereti cilvēkiem vajag, lai būtu kā nevienam. Tādi ir arī abu Ivetu darbi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.