Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņās durvis vērusi jauna studija

Jolanta Sirmā ir māksliniece, kura atpazīstamību guvusi ar saviem zīmētajiem dizaina paraugiem. Aizvadītajā laikā cītīgi strādāts, tos papildinot, kā arī veidojot jaunus darbus. Lai interesenti klātienē varētu iepazīt to, ko māksliniece dara, un aplūkot viņas darbus, Pļaviņās atklātas Jolantas studijas telpas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piepilda sapni

Ceļš uz savu studiju Jolantai sākās pirms trijiem gadiem. Tad arī “Staburags” viesojās pie Jolantas Aiviekstes pagasta Ķūģos un rakstīja par jauno mākslinieci. Jau tolaik darbi mājās aizņēma daudz vietas, un viņa atzina, ka domā par telpu, kur strādāt, izstādīt savus darbus un uzņemt viesus. Tagad tas piepildījies. Telpas Rīgas ielā 19 viņa otro gadu īrē no pašvaldības. Jolanta stāsta, ka šajā laikā daudz strādājusi un bijusi tik ļoti iegrimusi darbā, ka lielākoties nebija pat laika paraudzīties, kas notiek apkārt. Viņa daudz arī mācījusies — papildināta hennas zīmēšanas tehnika, apgūta floristika, kurā arī tapuši pirmie darbi.

— Ilgi gatavojos studijas atvēršanai apmeklētājiem, jo visu laiku šķita, ka vēl tik daudz jāizdara, lai varu uzņemt viesus. Bija arī pietiekami daudz pasūtījumu. Tagad esmu to izdarījusi, pateicoties ģimenes atbalstam. Tas man būs jauns posms, jo līdz šim esmu pieradusi strādāt vienatnē un “iegrimt” šajā procesā. Tomēr gribas, lai arī cilvēki var atnākt un klātienē redzēt, ar ko nodarbojos, kādi ir mani darbi, dzirdēt, ko viņi saka. Tas viss noteikti vajadzīgs tālākajam darbam. Studijā gribu rīkot arī meistarklases, un turpinās darbs interneta veikala izveidē, — teic Jolanta.

Darbi ar savu vēstījumu

Studijas telpu atklāšanā varēja iepazīties ar pašu mākslinieci un izstādē aplūkot visu viņas daudzveidīgo veikumu personālizstādē Ziemassvētku noskaņās, baudīt kafiju, piparkūkas un, protams, svētku kūku, kā arī pašiem darboties radoši. Katrs apmeklētājs saņēma dāvaniņu — eglīšu rotājumu ar studijas logo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē redzami teju visi viņas veidotie darbi — konfekšu pušķi, mākslīgo ziedu vainagi, ziedu rotas, gleznas un kartona kārbas ar zīmētu vāku, kas ir jaunums. Jolanta nodarbojas ar hennas mākslu, floristiku, apgūstot to kursos. Viņa ir arī kaislīga motobraucēja, un tas viss atspoguļojas viņas darbos, ko var aplūkot Jolantas studijā. To papildina arī īpaši noformētas Ziemassvētku dāvanas.

Tagad šķiet, ka nu jau šīs telpas kļūst par šaurām, jo darbu ir daudz, arī visi 13 viņas veidotie dizaina paraugi sērijā “Veltījums Latvijai”, kas redzami attēlos un uz dažādiem priekšmetiem, tostarp porcelāna krūzēm un svecēm. Visi zīmējumi ir patentēti un tādi ir vienīgie. Izveidoti vēl divi jauni dizaina paraugi, ko prezentēs vēlāk. Jolantas filigrāni veidotajos zīmējumos ir latvju raksti, jo viņa ir liela Latvijas patriote un uzskata, ka cilvēkam svarīga sava identitāte. Māksliniece atzīst — simbolikai ir ļoti liela nozīme. Tā parāda un atspoguļo katra iekšējās vērtības, dziļumu, domu lidojumu, iekšējo brīvību un ārējo skaistumu.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild laikraksts “Staburags”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.