Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņās atver grāmatu par Ukrainas vēsturi

Krievija bez Ukrainas zaudē savu nozīmi Eiropā — tā jau 1920. gadā rakstīja latviešu ģenerālis Pēteris Radziņš, kurš savulaik dienēja Ukrainas armijā. Šajos vārdos ir liela patiesība arī pēc gadsimta, kad Krievija mēģina pakļaut Ukrainu. Karu sākot, Krievijas prezidents publiski apgalvoja, ka nav tādas Ukrainas valsts un vēstures. Lai parādītu, ka tā nav, apgāds “Jumava” izdevis grāmatu “Ukrainas vēsture”, ko prezentēja arī Pļaviņās.
Grāmatā atspoguļota Ukrainas vēsture no akmens laikmeta līdz pat Krievijas iebrukumam 2022. gadā. To veidojuši vairāk nekā desmit līdzautoru — gan pieredzējuši pētnieki, gan vēsturisko notikumu aculiecinieki un divi ukraiņu autori. Kā atzīst apgāda “Jumava” vadītājs Juris Visockis, tā ir latviešu Ukrainas vēsture, vēstot par to, cik daudz Latvijas cilvēki palīdzējuši šai valstij dažādos laikos, abu tautu saikni un sadarbību.
Grāmatas pieteikums izskanēja 9. maijā, kad Krievija svin Uzvaras svētkus, bet Latvijā šogad noteikta par Ukrainas kara upuru piemiņas dienu, bet darbs pie izdevuma vēl turpinājās. Grāmatas konceptu izveidoja Imants Liepiņš, kurš arī pats bijis klāt aizvadītajos notikumos Ukrainā, rakstot par tās cīņu par neatkarību.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.