Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņās aicina uz divām izstādēm. Eksponātu nav daudz, bet tie ir interesanti

Vietalvas pagasta pakalpojumu centra zālē šomēnes aplūkojamas divas pagasta bibliotēkas rīkotas izstādes — “Mana skola” un “Vietalvas pagasta ēkas senāk un tagad”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abu izstāžu veidošanā aktīvi iesaistījušies iedzīvotāji. Vietalvas pagasta bibliotēkas vadītāja Ineta Brašus stāsta, ka pirms jaunā mācību gada ikviens bija aicināts padalīties ar savām skolas lietām. Eksponātu nav ļoti daudz, bet interesanti — grāmatas, zīmējumi, burtnīcas, kā arī fotogrāfijas, un senākā ir no Odzienas astoņgadīgās skolas 1966. gadā. Atsevišķos attēlos var salīdzināt, kā skolas ēka un klases mainījušās gadu gaitā. Izstādi papildina izdevumi par pagasta un Pļaviņu skolām no bibliotēkas krājumiem. To visu pakalpojumu centrā var aplūkot līdz 20. septembrim.

Atsaucība bijusi un ir arī izstādei par Vietalvas pagasta ēkām. Ir gan senāki attēli no bibliotēkas, kā arī Vietalvas un Odzienas dziedāšanas biedrības krājumiem, gan iedzīvotāju atnestās. Ar tām dalījās Aiga Čepule, kā arī iesūtīja Modris Mišs, Zane Kažus, Uldis Ērglis. Līdz šim neredzētu attēlu atnesa Raisa Jefimova ar Vietalvas baznīcas attēlu no senatnes, un vēl arī citi atsaukušies padalīties ar fotogrāfijām. Visi darbi ieskenēti paliks bibliotēkas krājumos, bet izstāde apmeklētājus gaida līdz 15. septembrim. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.