Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pirms svētkiem Aizkrauklē izposta pūpolkokus

DĀRZKOPĪBAS SABIEDRĪBAS “TULPE” DĀRZIŅU SAIMNIEKI SAŠUTUŠI par brutālo rīcību — apzāģētajiem un aplauztajiem pūpolkokiem.

Īsi pirms Pūpolsvētdienas vairāki aizkrauklieši, kuriem mazdārziņi dārzkopības sabiedrības “Tulpe” teritorijā, saskārās ar šokējošu bezkaunību un brutālu vandalismu — nopostītiem pūpolkokiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dārkopības sabiedrības “Tulpe” valdes locekle Daina Ērgle pastāstīja, ka pirmo nopostīto pūpolkoku pamanījusi pa ceļam no Aizkraukles pagasta uz pilsētu. Jaunceltnes ielas galā pie autobusu pieturas, pretī uzņēmuma “Virši-A” birojam. Kokam nozāģēti lielie zari, kas jau vismaz divas nedēļas mētājas turpat zemē. Pieejot tuvāk, var redzēt, ka lielajiem zariem applūkti mazākie — tādi, kurus ērti likt vāzē vai izmantot svētku noformējumam. Nedaudz vēlāk Dainas kundze uzzināja, ka līdzīgi postījumi nodarīti vairākiem kokiem mazdārziņos “Tulpes” teritorijā. Kopā ar dārziņu apsaimniekotājiem saskaitījām piecus nopostītus kokus, taču, iespējams, ir vēl.

“Tā ir kliedzoša bezkaunība! Ir bijuši huligāniski izlēcieni, kad mazdārziņos kādam sabojā siltumnīcu, izrausta sīpolus, aplasa dārzeņus vai ogas, taču tādu barbarismu esam piedzīvojuši pirmo reizi,” sašutusi ir Daina Ērgle, kura par notikušo informējusi arī Aizkraukles novada pašvaldības policiju.

Savukārt ar iesniegumu Valsts policijā vērsušies saimnieki Mārīte un Alberts, kuru mazdārziņā ir viens no apzāģētajiem kokiem. “Tulpes” teritorija ir privātīpašums, mazdārziņu saimnieki nomā zemi dārziņiem un maksā nomas maksu. Teritorija ir iežogota ar sētu, un iekļūšana tajā iespējama pa vārtiem vairākās teritorijas vietās. Vienā vietā vārti gan visu laiku ir atvērti, otrā — tie ikdienā aizvērti, taču nav slēdzami. Mārītes un Alberta dārziņš apjozts ar sētu un vārtiņi aizslēgti ar atslēgu. Taču tas nav traucējis vandaļiem iekļūt gan viņu dārziņā, gan “paviesoties” kaimiņu dārzā. “Pirmos apzāģētos zarus pamanījām 20. martā, otrreiz pastrādāto posta darbu pamanījām 29. martā. Izmīdītas dobes, pēdu nospiedumi tajās. Pa zemi izmētāti lielie nozāģētie zari,” stāsta Mārīte. Arī te lielajiem zariem applūkti mazākie, skaistākie ar pūkainiem pūpolīšiem — rokraksts visos gadījumos vienāds. Spriežot pēc apzāģēto koku un zaru apjoma, skaidrs, ka pūpoli plūkti pārdošanai. Taču diez vai tie nonākuši vietējā tirgū, visdrīzāk, tie plūkti lielākai tirgošanai. Apstaigājot tuvākos mazdārziņus, var redzēt, kur zari nesti un kur krauti pāri sētai. Alberts rāda, ka kaimiņu dārzā vēl palicis pūpolzaru pušķis, ko nav paspējuši aiznest.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spriežot pēc augstuma, kādā apzāģēti zari, vandaļi savam posta darbam rūpīgi gatavojušies, tie zāģēti krietnā augstumā. Stāvot uz zemes ar augstu paceltu roku, zāģējuma vietu pat aizsniegt nevar. “Iepriekšējā dārza saimniece stāsīja, ka pati šo koku stādījusi un audzējusi, lai būtu pūpoli, ko nest uz baznīcu,” piebilst Mārīte. Mežkopības speciālisti atklāj, ka ieaudzēt šādu pūpolkoku nav nemaz tik vienkārši. Lai arī zari, ielikti vāzē ar ūdeni, dzen saknes, ne vienmēr izdodas izaudzēt skaistu pūpolkoku.

Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte apliecināja, ka policija ir saņēmusi informāciju par šādu gadījumu. Šobrīd ir sākta resoriskā pārbaude un tiek skaidroti apstākļi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.