Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pirmklasnieki iepazīst Aizkraukles bibliotēku

Aizkraukles pagasta sākumskolas pirmklasnieki ieklausās bibliotēkas vadītājas teiktajā. Ivetas Skabas foto

Nedēļas sākumā Aizkraukles pagasta bibliotēkas vadītāja Aija Melne gaidīja ciemiņus – sākumskolas 1. klases skolēnus. Ikgadu janvārī pirmklasnieki nāk iepazīt bibliotēku un vismaz četru gadu garumā kļūst par tās apmeklētājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kamēr pirmklasnieki vēl ceļā, “Staburags” uzzina par jaunumiem bibliotēkā. Jau rakstījām, ka pasākumā “Gada notikums Aizkrauklē” Aizkraukles pagasta bibliotēka nominācijā “Apgaismība” saņēma pateicību. Pērn iestāde atzīmēja 100. gadskārtu. Pārvērtības piedzīvojusi grāmatu krātuves telpa. Tās sienas tagad nokrāsotas maigā gaiši zaļā krāsā. Visu februāri te būs apskatāma izstāde, kas iekārtota sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi. Tā ir mākslinieces Daigas Segliņas darbu izstāde “Dabas daudzveidība zīmējumos”. Zīmējumos attēlotie augi un dzīvnieki vēlreiz apliecina, cik mūsu daba ir daudzveidīga.

Savukārt foajē aplūkojami Skrīveru dienas aprūpes centra klientu darbi. Arī šī izstāde būs apskatāma visu februāri. Skrīveru dienas aprūpes centra klienti ir mūsu līdzcilvēki, ikdienā viņus, iespējams, pat nepamanām. Par viņiem runā darbi, kas ir daudz “skaļāki” par viņiem pašiem. Viņu veikums ir tiešām apbrīnas vērts!

Kāpņu telpā dzirdamās čalas vēsta par viesu ierašanos. Un te nu viņi nāk — Aizkraukles pagasta sākumskolas 1. klases skolēni ar skolotājām Lauru un Martiņu. Vispirms mazie apmeklētāji ielūkojas izstādes darbos un atklāj, kuri darbi un krāsas viņiem patīk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bibliotēkas vadītāja Aija Melne visus aicina uz bērnu literatūras telpu. Lai mazajiem būtu vieglāk orientēties, Aija pastāsta, ka visas grāmatas ir sakārtotas alfabēta kārtībā. Pirmklasnieki apgalvoja, ka zina, kas ir alfabēts, tāpēc jācer, ka nebūs grūtību atrast grāmatu. Tāpat bērni uzzināja, ka grāmatas kārto pēc satura: ir daiļliteratūra — stāsti, dzejoļi —, un ir tā saucamās gudrās grāmatas — enciklopēdijas. Ir arī grāmatiņas ar visādiem padomiem, kā arī latviešu autoru un ārzemju autoru. Bibliotekāre uzsvēra, ka grāmatas ir jāsaudzē, lai tās varētu izlasīt pēc iespējas vairāk bērnu. Tādēļ tās nedrīkst burzīt, sazīmēt un sasmērēt ar ēdienu, vienvārsakot, pret grāmatām jāizturas atbildīgi. Tāpat, ja no plaukta paņem grāmatiņu un lasīšanai to neizvēlēsies, tā jānoliek uz galda kaudzītē. Ja tā nolikta nepareizajā plauktā, vēlāk ir grūti atrast un jāpārmeklē viss krājums.

Redzot daudzās grāmatas, bērniem radās jautājums, cik to ir? Bibliotēkas vadītāja pastāstīja, ka kopā ar pieaugušo grāmatām kopējais skaits ir ap 9000, bērnu grāmatas ir ap 1000. Savukārt citam skolēnam bija jautājums par konkrētu grāmatu. “Es gribētu, lai laikā, kamēr jūs mācāties šeit līdz 4. klasei, katrs izlasītu vismaz 50 grāmatu,” sacīja Aija Melne. Tās ir 10 — 12 grāmatas gadā. “Ceru, ka jūs būsiet čakli lasītāji,” piebilda bibliotekārīte. Bērni uzzināja, ka uz bibliotēku var nākt arī zīmēt un krāsot. Uz šejieni var atnākt kopā ar vecākiem un pavadīt brīvo laiku.

Pirmklasnieki naski sāka meklēt grāmatas. Šoreiz viņus vairāk interesēja grāmatas par dzīvniekiem. Skolotāja Laura Vītoliņa pastāstīja, ka pirms bibliotēkas apmeklējuma bērni interesējušies par grāmatām. Lielākā daļa no viņiem jau labi ap-guvuši lasīšanu. Jācer, ka interese par grāmatām un lasīšanu laika gaitā nezudīs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.