Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pirmajā dienā visaktīvākie Pļaviņās

VĒLĒŠANU IECIRKNIS Aizkraukles kultūras centrā. Iecirkņa vadītāja Gita Mečaja (no labās) un sekretāre Edīte Pīķe-Kubraka. Imanta Kaziļuna foto

Šonedēļ notiek Eiroparlamenta vēlēšanas, kas savu kulmināciju sasniegs sestdien, 8. jūnijā. Iepriekš savu balsi par kādu no kandidātiem varēja atdot, sākot no vakardienas.


Lielākā vēlētāju aktivitāte vakar bija Pļaviņās. Vēlēšanu iecirknī kultūras centrā savu balsi par kādu no kandidātiem un partiju atdeva 24 iedzīvotāji. Vēlēšanu iecirknis, kurā pirmdien neiegriezās neviens balsstiesīgais, ir Secē. Kopumā Aizkraukles novadā pirmdien nobalsoja 172 iedzīvotāji, jeb 0,75% no visiem 22 805 balsstiesīgajiem.
Aizkraukles pagasta sākumskolā esošajā vēlēšanu iecirknī komisijas vadītāja Ulrika Britāne saka, ka, lai arī citās vēlēšanās šajā iecirknī vēlētāju nav daudz, tas īpaši nepieciešams gados vecākiem cilvēkiem. Iepriekšējās vēlēšanās iecirknis uzņēma 400 balsotgribētāju. Viņa arī atgādina, ka uz vietas iecirknī var iepazīties ar partijām, to programmām un deputātu kandidātiem. Šī informācija pieejama gan teksta, gan audio formātā.
Aizkraukles kultūras centrā līdz iecirkņa darba beigām nobalsoja 20 iedzīvotāji. Iecirkņa vadītāja Gita Mečaja teic, ka pirmais vēlētājs ieradās īsi pēc pulksten astoņiem. Pieņemts viens iesniegums balsošanai mājās. Pie viņa komisijas pārstāvji dosies sestdien. Iecirkņa komisijas vadītāja atgādina, ka pirms doties balsot, jāpārbauda personu apliecinošs dokuments — pase vai ID karte, vai tam nav beidzies derīguma termiņš.
Vēl iepriekš būs iespējams nobalsot ceturtdien, 6. jūnijā, kad iecirkņi strādās no pulksten 16 līdz 20, piektdien, 7. jūnijā, kad tie būs atvērti no pulksten 13 līdz 18. Sestdien, 8. jūnijā, vēlēšanu iecirkņi darbosies no pulksten 8 rītā līdz astoņiem vakarā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.