Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pirmais kolāžas mūzikls Latvijā

SKATS no izrādes. Publicitātes foto

Pērnā gada 20. decembrī VEF Kultūras pilī pirmizrādi piedzīvoja Operetes teātra iestudējums — pilsētas romance “Mežrozīte”. Aizvadītajā nedēļā skatītāju pilnā kultūras centra zālē to varēja noskatīties Aizkrauklē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā šis ir pirmais tāda veida iestudējums — džūkboks. Tas ir viens no Brodvejas mūziklu veidiem. Džūkbokā tiek izmantotas populāras viena komponista vai grupas melodijas, ko apvieno vienotā dramaturģiskā stāstā. Cerams, valodnieki reiz radīs latviskāku nosaukumu šim svešvārdam, viens no variantiem ir “kolāžas mūzikls”.

“Mežrozītē” skan Raimonda Paula dziesmas, ko stāstā iedzīvinājusi dramaturģe Dace Micāne-Zālīte. “Mežrozīti” Raimonds Pauls sarakstīja 1968. gadā, un tā popularitāti nav zaudējusi līdz pat mūsdienām. Tā ietverta arī mūziklā līdzās citiem hitiem, tādiem kā “Laternu stundā”, “Undīne”, “Es aiziet nevaru”, “Cik klusa nakts” un citiem.

Kā zināms, Raimonda Paula tēvs Voldemārs un vectēvs Ādolfs bija stikla pūtēji Iļģuciema stikla fabrikā. Iļģuciemā pagāja komponista bērnība. 60. gados šajā Rīgas daļā tika nojaukta mazstāvu apbūve, starp tām bija arī Raimonda Paula vecāku māja Nordeķu ielā, to vietā slējās padomju laika bloku nami. No stāstiem un atmiņām Iļģuciema burvība nav pazudusi, un Rīga, tās mutuļojošā dzīve, romantiskā gaisotne savijusies ar galveno varoņu mīlasstāstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrāde ir ļoti krāšņa, uz pozitīvas nots. Lielākā vērtība tajā, protams, ir Maestro dziesmas. Spilgti deju numuri, kuri tiešām skatāmi ar lielu baudu, kas ir horeogrāfes Ievas Kemleres nopelns. Tāpat gribas uzteikt kostīmu mākslinieces Antras Hannas Elertas darbu. Domāju, vairāk vajadzēja piestrādāt pie mūzikla satura, šķita, ka mīlasstāsts beidzies, pat vēl īsti nesācies, arī citi dialogi likās samāksloti.

Mūzikla galveno varoņu Raimonda lomu atveidoja Dainis Skutelis, Evas — Dināra Rudāne. Daiņa Skuteļa sniegums bija baudāms, bet par Dināru Rudāni es to nevarētu teikt. Viņas tēlojums mani nepārliecināja. Patīkami pārsteidza otrā plāna lomu tēlotāji — Jolanta Strikaite, Kārlis Rūtentāls un Anastasija Dolgaņenko. Jāteic, viņi savā tēlojumā bija daudz spilgtāki par galvenajiem varoņiem. Uzslavu pelnījusi arī mūziķu grupa Matīsa Žilinska vadībā. Kā lasīju recenzijās, atzinība pausta Matīsa Žilinska veidotajiem Raimonda Paula dziesmu aranžējumiem.

Raimonds jaunībā bija aizrāvies ar dziedāšanu, tad mantojis īres namu un radījis klubiņu “Pie mežrozītes”, kas ļoti iecienīts apkārtnē. No Itālijas Rīgā ierodas operdziedātāja Eva un sāk dzīvot Raimonda mājā. Starp abiem uzplaukst mīlestība. Taču reiz maska krīt, un, izrādās, Eva nav tā, par ko uzdodas. Raimondam tas ir trieciens, un katrs aiziet uz savu pusi. Vai Raimonds spēs piedot, vai mīlestība uzvarēs? To uzzināsiet, noskatoties “Mežrozīti”. Tuvākā izrāde — 19. aprīlī koncertzālē Cēsīs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.