Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pirmā pieredze — pozitīva. Vasaras brīvlaikā skolēni ne tikai atpūšas, bet arī strādā

GANDARĪTAS. Ieva (no kreisās) un Nellija pie pašu veidotās iestādes piederības sienas. Ivetas Skabas foto

Vasaras brīvlaiku skolēni izmanto ne tikai lai atpūstos, bet arī pastrādātu. “Staburags” Aizkraukles pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Saulīte” sastapa Aizkraukles novada vidusskolas skolnieces Ievu Kasparāni un Nelliju Zvirbuli, kuras šeit strādāja jūnijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieva šogad beidza 8., bet Nellija — 11. klasi. Abas meitenes pavasarī pieteicās Nodarbinātības valsts aģentūrā skolēnu nodarbinātības pasākumam vasaras brīvlaikā. Ieva stāsta, ka pēc pieteikšanās nebija zināms, kur būs viņas darbavieta, un tika piedāvāts darbs bērnudārzā. Savukārt Nellijai piedāvāja strādāt bērnudārzā vai muzejā, un par savu darbavietu viņa izraudzījās bērnudārzu.

Abām meitenēm šī ir pirmā darba pieredze, kas ir pozitīva, jo abām iestādē patika un patīk arī darbs ar bērniem. Ieva ar prieku atceras savu dārziņā pavadīto laiku. Viņa apmeklēja bērnudārzu “Zīlīte”, un meitenes skolotājas bija Indra un Daina. Bērnībā Ieva domāja par pirmsskolas izglītības skolotājas profesiju. Nellijas dārziņš bija “Auseklītis”. Kaut arī viņa teic, ka neatceras bērnudārza laiku, toties mājās ir mazāki brāļi un māsas, tāpēc labprāt pieņēma šo darba piedāvājumu.

Meitenes darba sākumā veica gan ravēšanas, gan uzkopšanas darbus, pieskatīja bērnus un gāja ar viņiem rotaļās. Tā kā abas mācījušās mākslas skolā, te lika lietā savu talantu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vaicātas, kā tērēs savu pirmo darba algu, Nellija teic, ka iegādāsies visu skolai nepieciešamo, savukārt Ievai nopelnītā nauda palīdzēs piepildīt kādu sapni. Darbā pirmais brīvlaika mēnesis paskrēja ātri, un meitenes teic, ka iespēju strādāt tieši “Saulītē” labprāt izmantotu arī nākamajā vasarā.

Ievu un Nelliju slavēja arī iestādes vadītāja Ineta Bundure un metodiķe Sandra Paugure. “Gandrīz katru gadu, izņemot kovida laiku, jūnijā pieņemam skolēnus strādāt. Mēs veiksmīgi uzķērām, ka meitenes ļoti labi zīmē. Viņas mums uztaisīja rūķus, kuri pēc tam tiks izmantoti kā materiāli, kā uzskates līdzekļi, pie kuriem varēs piestiprināt bērnu sagatavotos uzdevumus, un sagatavoja iestādes piederības sienu. Domājot par nākamo gadu, metodiķe Sandra Paugure viņām uzticēja sagatavot divas sētas, tās būs saistībā ar pārmaiņu procesu “Līderis manī”, kurā mēs nākamgad domājam otro gadu startēt, iesaistot visu iestādi. Paldies meitenēm par čaklumu!” teic Ineta Bundure.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Jēkabpils filiāles Aizkraukles klientu apkalpošanas centra vadošā nodarbinātības organizatore Evita Aņikina informē: “NVA Aizkraukles Klientu apkalpošanas centrā 2023. gadā pasākumā “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” tika saņemti 29 darba devēju pieteikumi, kas nodrošina 127 darba vietas skolēniem laika periodā no 1. jūnija līdz 31. augustam. Aizkraukles novadā dalībai pasākumā pieteicās 320 skolēni. Iespēja strādāt būs 290 jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Vienam skolēnam ir iespēja strādāt ne vairāk kā divus mēnešus.’’ 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fakts

 Aizkraukles novada pašvaldība iespēju strādāt piedāvā 133 skolēniem.

 Novada uzņēmumi piedāvā darbu 157 skolēniem.

 No novada uzņēmējiem visvairāk darba vietas skolēniem nodrošina SIA “IMIga”, SIA “Melita”, SIA “ES&ME”, SIA “Hanza elektro”, SIA “Aizkraukles KUK”, ZS “Kumelītes”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.