Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pirmā kopā sanākšana Ingunām un Ingūnām

Šogad pirmo reizi 29. jūnijā plkst. 11 Lokstenes dievturu svētnīcā Klintaines pagastā notiks pirmais kopā sanākšanas pasākums, kas apvienos Ingūnas un Ingunas no visas Latvijas. Pasākumam ir ļoti liela nozīme, jo vārdiem Inguna un Ingūna ir dziļa simboliska vērtība, tā uzsver pasākuma organizatore Inguna Roga-Saulīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ideja par šāda pasākuma organizēšanu Ingunai radās jau pagājušajā vasarā, kad kopā ar savām vārda māsām nejauši bija sapulcējušās vienā vietā un kopīgi muzicēja. Tieši šīs nejaušās sakritības dēļ radās ideja, ka visām Ingunām un Ingūnām noteikti būtu jāsanāk kopā. Šī pasākuma galvenais pamatmērķis ir izzināt sevi, pētot mūsu vārdu spēku un nozīmi. Katrs vārds nes savu unikālo stāstu, leģendu un enerģiju. Vārds ”Inguna” un “Ingūna” stāsta par to, ka, pēc vārda būtības, jādeg ugunī, jo viņas ir uguns iekšienē, kā minēja arī pati pasākuma organizatore.

Pagājušajā vasarā, kad trīs Ingunas un Ingūnas satikās, viņas visas vienoja mūzika. Tagad viņu lielais pamatmērķis ir noskaidrot, vai viņas ar citām Ingunām un Ingūnām saista kas līdzīgs, piemēram, spēja aizrautīgi sekot savai idejai, savam mērķim un iespējām, kaut kam, kas nāk no viņu senču spēka, un galu galā, ja jau Ingūnām un Ingunām par kaut ko ir jādeg, tad kāpēc gan lai tās visas nedegtu par kaut ko lielu un kopīgu. Kā vēl vienu mērķi Inguna minēja satikt Ingūnas un Ingunas no visas Latvijas. Taču neatkarīgi no tā, cik daudzas Ingunas un Ingūnas no visām pieteikušajām atbrauks, pats svarīgākais nav tas, vai tu ieradīsies, bet tas, ka tu domā par savu vārdu. Pasākuma organizatore vēlas, lai katrs aizdomātos par savu vārdu un mēģinātu sasaukt kopā visus vārda brāļus un vārda māsas uz šādu pasākumu. Šis ir lielisks veids, kā apvienoties, dalīties pieredzes stāstos un labi pavadīt laiku. Pasākuma mērķis ir radīt vienotības sajūtu un veicināt vārda vērtības izpratni. Inguna uzsver, ka katram cilvēkam ir svarīgi apzināties sava vārda nozīmi un spēku, ko tas nes.

Pasākuma organizatore dalījās bērnības atmiņās, kur viņa ticēja, ka viņu sauc Inga līdz septiņu gadu vecumam, jo tā viņu sauca viņas ģimene. Viņai šis vārds nepatika, jo vectēvam bija runas defekts, kas lika tam izklausīties skarbi. Taču, uzsākot skolas gaitas, viņa atklāja, ka viņas īstais vārds ir Inguna, kas viņai sagādāja milzīgu prieku. Vēl viens būtisks mirklis Ingunai esot bijis, kad viņa dzirdēja, kā viņas dēls esot teicis, ka viņa mammu sauc Inguna un viņai ir tik skaists vārds. Kopš tā brīža Inguna var droši apgalvot, ka viņai tiešām ir pats skaistākais vārds pasaulē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.