Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pagarina darba laiku un ievieš “dzīvo rindu” arī Aizkrauklē

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ievieš izmaiņas, lai mazinātu rindas

Lai mazinātu rindas pēc personu apliecinošajiem dokumentiem, no 5. maija Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) 14 teritoriālajās nodaļās, tostarp Aizkraukles nodaļā, trešdienās un ceturtdienās pagarina darba laiku līdz pulksten 18.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat, lai mazinātu rindas, no 16. maija Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde teritoriālajās nodaļās atsāks noformēt un izsniegt personu apliecinošus dokumentus — pilsoņu un nepilsoņu pases un personas apliecības jeb eID kartes — rindas kārtībā, tas ir, neveicot iepriekšēju pierakstu.

No 16. maija gan rindas kārtībā, gan pēc iepriekš veikta pieraksta, sniedzot iespēju noformēt pasi un eID karti, klientus apkalpos 27 Pārvaldes teritoriālās nodaļas visā Latvijā, tostarp, Aizkrauklē.

Pakalpojumu saņemšana rindas kārtībā paredz, ka klienti tiks apkalpoti tādā kārtībā, kādā ieradīsies nodaļā, un uz pakalpojuma saņemšanu būs jāgaida, proti, pakalpojuma saņemšanas laiks atšķirībā no iepriekšēja pieraksta nav prognozējams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat pārvalde būtiski samazinātā apjomā saglabās iespēju veikt arī iepriekšēju pierakstu, lai nodrošinātu, ka tie klienti, kuri nevēlas saņemt pakalpojumu rindas kārtībā, varētu pieteikt pakalpojuma saņemšanu konkrētā iepriekš rezervētā laikā.

Rindas kārtībā klientiem būs iespēja noformēt tikai pilsoņu un nepilsoņu pases un eID kartes. Tiem klientiem, kuri vēlēsies noformēt uzturēšanās kartes, vēl aizvien būs jāveic iepriekšējs pieraksts pakalpojuma saņemšanai.

Līdztekus personu apliecinošu dokumentu noformēšanai un izsniegšanai tiek izsniegtas arī ilgtermiņa vīzas ar tiesībām uz nodarbinātību un uzturēšanās atļaujas Ukrainas civiliedzīvotājiem. Šīs personas tiek apkalpotas bez iepriekšēja pieraksta un prioritārā kārtībā, tātad bez rindas.

Svarīgi ņemt vērā, ka PMLP atjauno tikai pases un eID kartes saņemšanu rindas kārtībā. Citi pakalpojumi — izziņu izsniegšana, uzturēšanās atļauju un vīzu dokumentu iesniegšana — vēl aizvien tiek sniegti tikai elektroniski, un šo kārtību tuvākajā laikā nav plānots mainīt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.