Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

”Pilskalnes Kamenes” cep picas pannā

Ilustratīvs attēls no canva.com

12. februārī dāmu pulciņš “Pilskalnes Kamenes” (darbošanos koordinē Monika Pavloviča) pulcējās uz kārtējo kopā sanākšanu, lai mācītos cept picas pannā uz plīts (šoreiz – uz elektriskās plītiņas). Visas kopas dalībnieces ieinteresētas, jo sasniegušas senioru vecumu, bet nejūtas tik cienījamos gados, lai sēdētu mājās un nīgrotos. Viņas savstarpēji dalās zināšanās un prasmēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikdienā visas dāmas ir saimnieces, mātes, vecmāmiņas, sievas vai atraitnes. Darbdienas vada vienas, ar draudzenēm, divatā ar dzīvesbiedru, jo bērni un mazbērni atbrauc ciemos tikai brīvdienās un svētkos. Katrai savs dzīvesstāsts, brīvā laika intereses un nodarbes, bet vieno vēlme būt kopā. Možu garu uztur mājas soli, pašu hobiji, vairākām dāmām arī dejošana Pilskalnes dāmu deju kolektīvā “Kamenes” Ainas Vadzītes vadībā, kā arī nu jau drīz gada garumā kopā sanākšana divas reizes mēnesī pagastmājā bijušā pasta telpās.

Šajā nodarbībā ar dāmām pieredzē dalījās Brigita Osīte, kura savulaik apguvusi kulināra un pavāra profesiju Vecbebru sovhoztehnikumā. Dāmas cer, ka nelielai sevis palutināšanai ar kādu gardumu šī recepte varētu būt derīga, jo nav jāgatavo liela porcija, jāsilda cepeškrāsns. Viss notiek ātri, vienkārši un radoši. Internetā var atrast daudzas receptes un padomus. Taču pašām redzēt, pamēģināt, kopīgi nogaršot tikko gatavoto ēdienu ir mācību stunda praksē. Un mācīties nekad nav par vēlu. Arī tad, kad būs sasniegti 70, 80 un vēl gadi.

Šoreiz ar pilskalnietēm kopā bija un picas nogaršoja Lidija Ozoliņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.