Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pilsētas jubileju svin teju nedēļu: Pļaviņām — 95

Par Pļaviņām mēdz teikt — vieta, kur krustojas dažādi ceļi. Tie kopā saved arī cilvēkus, kuri aizvadītās nedēļas nogalē svinēja pilsētas 95 gadu jubileju, un svinības notika ar vērienu — teju nedēļu.
Tāpat kā citas vietas, arī Pļaviņas veidojušās pakāpeniski — vairāku kilometru garumā Daugavas krastā. Pilsētas tiesības Pļaviņām piešķirtas 26. aprīlī, kad vispirms atzīmēts šis notikums, bet svētku kulminācija, kā ierasts, bija vasaras viducī ar pasākumiem visā pilsētā, izceļot katras vietas nozīmību — no karjera daļas, kur notika Pļaviņu deju studijas “Dancing Crystal” koncerts Rīgas ielā, līdz pat Gostiņiem, kur apmeklētājus aicināja uz ekskursiju cauri laikiem, un šīs vietas vēsturei kopā ar tūrisma organizatori Zaigu Bondu. Arī Gostiņiem ir sena vēsture, kas izsenis bijis amatnieku un tirgotāju miests, un neilgi arī pilsētas statusā. Cik darbīgi un aktīvi savulaik bijis Gostiņos, izspēlēja Pļaviņu amatierteātra “Aina” dalībnieki un atcerējās daudzi sanākušie cilvēki — kur darbojušies veikaliņi, darbnīcas, ražotnes, skola, tipogrāfija, kinoteātris, aptieka un ārsts.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.