Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pilotprojektā Aizkraukles un Balvu novadu skolās nodrošinās higiēnas preces 11 līdz 19 gadus vecām meitenēm

Ilustrācija veidota ar canva.com Foto: Africa images

Balvu un Aizkraukles novados no 29.aprīļa līdz 31.maijam tiks īstenots pilotprojekts, kura laikā vispārējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēs meitenēm vecumā no 11 līdz 19 gadiem būs pieejamas bezmaksas higiēnas preces.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta galvenais mērķis ir sagatavot jaunu politikas iniciatīvu bezmaksas higiēnas preču nodrošināšanai. Ar pilotprojektu palīdzību iecerēts noteikt nepieciešamo higiēnas preču daudzumu skolniecēm vecumā no 11 līdz 19 gadiem, aprēķināt valsts budžeta izmaksas, kā arī atrast labākos tehniskos risinājumus higiēnas preču nodrošināšanai un izplatīšanai skolās.

Nākamnedēļ, 24.aprīlī, plkst.12.30 Rīgas valsts 3.ģimnāzijā notiks pilotprojekta prezentācija un diskusija. Tajā piedalīsies labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), deputāte Agita Zariņa-Stūre (JV), deputāte Mairita Lūse (P), Sieviešu sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja Inete Ielīte, Balvu novada pārstāve Rūta Cibule, Aizkraukles novada Interešu izglītības centra Jaunatnes lietu speciāliste Līga Kriškijāne.

Savā pieredzē par higiēnas preču bezmaksas pieejamību dalīsies arī skolas, kas šo sistēmu Latvijā jau ieviesušas pēc savas iniciatīvas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pētījumi liecina, ka 15% meiteņu jeb viena no sešām meitenēm ir kavējusi skolu, jo nav varējusi iegādāties higiēnas preces ģimenes finansiālo apstākļu dēļ. Ar iniciatīvas palīdzību paredzēts samazināt šo kavējumu skaitu, uzlabojot meiteņu izglītības kvalitāti.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.