Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pilna zāle ar skaistām lietām. Vietalvas pagasta bibliotēkā — izstāde “Es kolekcionēju”

VIENA NO Vietalvas pagasta bibliotēkā apskatāmajām kolekcijām ir Edītes Leitlantes ezīši.
Inetas Brašus foto

Vietalvas pagasta bibliotēkā līdz 31. oktobrim apskatāma izstāde “Es kolekcionēju”. Par eksponātiem tajā parūpējušies paši vietalvieši. Bibliotēkas vadītāja Ineta Brašus iedomājās, ka savas kolekcijas varētu parādīt arī citiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē apskatāmas Sarmītes Purviņas Rīgas Porcelāna fabrikā ražotās krūzītes. Interesanti, ka agrāk Sarmīte centās no šiem traukiem atbrīvoties, taču nu tos iegādājas no citiem. Terēza Kārkla izstādei atvēlējusi glāzītes, kas iegādātas dažādās valstīs. Zinot, ka Terēzas kundze tās kolekcionē, no ārzemēm tās viņai atved arī radi un draugi.

Arī Ineta atskārta, ka viņai pašai ir pāris nelielas kolekcijas. Tie ir mazie kabatas kalendārīši ar suņu un kaķu attēliem. Tos kādreiz krājusi viņas māsa un gribēja izmest, ko Ineta nepieļāva. Otra Inetas mazā kolekcija ir gaiļu figūriņas. Viens no viņas bērniem dzimis Gaiļa gadā, un krustmāte šādu figūriņu uzdāvinājusi. Inetai licies, ka viņam vienam garlaicīgi, tādēļ drīz vien pievienojušies citi dziedātāji.

Edītei Leitlantei ir ezīšu kolekcija, kas arī apskatāma šajā izstādē. Kolekcija sākusies ar ezīti, ko uzdāvinājuši kolēģi. Nu jau ežu saimei vajadzīgs vesels plaukts. Ludmila Heidere kolekcionē kartītes ar ziedu attēliem, kas agrāk bija ļoti populāras. Savukārt Ingrīda Zeltiņa krāj visu, kas saistās ar pūcēm, un tās ir uz somām, tapetēm, rotaslietās u. c.

“Tagad ir pilna zāle ar skaistām lietām,” teic Ineta Brašus. Tās ir aplūkojamas bibliotēkas darba laikā. Izstādi labprāt apskata vietalvieši, tā patikusi arī kaimiņpagasta Sausnējas iedzīvotājiem, kas bija iegriezušies Vietalvā, bet vislielākajā sajūsmā par to ir bērni, kuriem ļoti patīk dzīvnieki gan attēlos, gan kā rotaļlietas. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.