Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pieturas punkti drošākai vasarai

Vasara ir laiks, kad strauji pieaug bērnu traumatisms. Viens no galvenajiem iemesliem ir tas, ka skolās un interešu izglītības iestādēs sākušās brīvdienas. Kamēr vecāki darbā, bērni un jaunieši dienas lielākoties pavada bez pieaugušo klātbūtnes. Lai vasaras sauli neaizēnotu skumju un bēdu mākoņi, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), kā arī atbildīgie dienesti aicina ģimenēs pārrunāt drošības jautājumus.
Visefektīvāk strādā paša piemērs
“Vasarā dienas ir garākas, laika vairāk, bērni kļūst aktīvāki — tie arī ir galvenie iemesli, kādēļ pieaug traumatisms,” saka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Upīte-Zavjalova.
Biežākie negadījumi, kuros bērniem un pusaudžiem nepieciešama glābēju palīdzība, saistīti ar sadzīviskām situācijām — stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vecākā inspektore Vidzemes reģionā Sandra Vējiņa. To skaitā ir rotaļlaukumu elementos iesprūdušas kājas, nedroša atpūta pie ūdens, piemēram, bērns uz piepūšamās rotaļlietas vai matrača iepeldējis dziļi ezerā vai jūrā. Tāpat gadās izsaukumi, kad laivojot bērni sabīstas no krācēm un nav ar mieru turpināt ceļu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.