Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Piešķirtas Viļņa Plūmes piemiņas stipendijas

Sarmīte Plūme un stipendiāte, zalviete Paula Skadiņa. Foto no Plūmju ģimenes albuma

Jau 13. reizi tika pasniegtas Viļņa Plūmes piemiņas stipendijas Aizkraukles attīstībai. Tās saņēma aizkraukliete Amanda Malatkovska un zalviete Paula Skadiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izveidojoties jaunajam Aizkraukles novadam, būtiski paplašinājās arī stipendijas “robežas” — to saņemt iespējas ir ne tikai Aizkraukles jauniešiem, bet visa novada centīgajiem, mērķtiecīgajiem jauniešiem, kas izturējuši pieredzējušā Vītolu fonda atlases kritērijus. Tā pērngad stipendiju ieguva Pļaviņu vidusskolas absolvents Andis Daugavietis, kurš tikko pabeidzis 1. kursu RTU mehatronikas specialitātē.

Stipendiju padomē, kas lemj par Viļņa Plūmes piemiņas stipendijas Aizkraukles attīstībai piešķiršanu, piedalās Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, Izglītības pārvaldes vadītāja Sarmīte Kļaviņa, Interešu izglītības centra vadītāja Zane Romanova un Plūmju ģimenes pārstāvis. Pirmo reizi padomes darbā iesaistījās kāds no bijušajiem stipendiātiem. Šoreiz tā bija 2011. gadā stipendiju ieguvusī Jūlija Žižune (Šapolovska). Ir nodoms arī turpmāk lemšanā pieaicināt bijušos stipendiātus, jo viņiem ir sava, personīgā pieredzē gūta mēraukla. Stipendijas piešķiršanā Viļņa Plūmes ģimene cieši sadarbojas ar pieredzes bagāto Vītolu fondu.

Iepazīsimies ar jaunajām stipendiātēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Amanda Malatkovska izvēlējusies studēt Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē. Aizkraukles novada vidusskolu viņa beidz ar ļoti labām sekmēm mācībās, īpaši padziļināti apgūstot angļu valodu, matemātiku, sociālās zinības. Amanda mērķtiecīgi strādājusi pie savu līdera spēju izkopšanas, darbojoties gan skolēnu pašpārvaldē vidusskolā, gan Aizkraukles novada jauniešu domē. Savā pieteikuma vēstulē Vītolu fondam Amanda raksta: “Esmu izvēlējusies uzņēmējdarbības nozari, jo gan pēc saviem novērojumiem, gan apkārtējo paustā man piemīt līderības prasmes. Līderība, komunikācija, sadarbība izpaužas ne tikai skolā uzdotos grupu darbos, bet jo īpaši brīvprātīgajā darbā un Jauniešu domē. Man patīk radīt kaut ko savu, izdomāt kāda produkta vai pakalpojuma ideju.” Kopā ar komandu Amanda šogad izveidoja savu mācību uzņēmumu, kas nostiprināja pārliecību par izraudzīto ceļu — studēt uzņēmējdarbību LU E-biznesa vadības programmā.

Viļņa Plūmes piemiņas stipendijas saņēmēja Amanda Malatkovska no Aizkraukles novada vidusskolas.
Foto no “Staburaga” arhīva

Paula Skadiņa tikko saņēma Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas beigšanas diplomu, iegūstot ilustratora kvalifikāciju. Četrus gadus viņa mērojusi tālo ceļu no Sproģiem Zalves pagastā līdz Rēzeknei, lai izkoptu savas prasmes Mākslas nodaļā un labi apgūtu vispārizglītojošos priekšmetus. Mācību laikā radusies padziļināta interese par angļu valodu. Paula guvusi pieredzi Erasmus+ projektos un angļu valodas olimpiādēs. Viņas nodoms ir studēt Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē, izvēloties Anglistikas, Eiropas valodu un biznesa studiju programmu, koncentrējoties tieši uz angļu valodu. “Katra valoda ir īpatnēja, un man ir vēlme tās iepazīt,” savā pieteikuma vēstulē Vītolu fondam raksta Paula. “Bakalaura studijas man sniegs zināšanas vispārīgajā un lietišķajā valodniecībā, literatūrzinātnē, anglofonajā literatūrā un kultūras studijās.” Paula piedalījusies skolas labdarības projektā “Atbalsts Ukrainai”, izsolei ziedojot savas gleznas.

Abām jaunajām stipendiātēm jānovēl veiksme un izdošanās, jo izvēlētais mērķis ir stingri nosprausts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarmīte Plūme

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.