Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pērn Aizkraukles novadā dzēsti 36 kūlas ugunsgrēki

2021. gadā Aizkraukles novada teritorijā dzēsti 36 kūlas ugunsgrēki, kas ir par pieciem vairāk nekā 2020. gadā, kad reģistrēts 31 kūlas ugunsgrēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā statistika. Zemgalē kopumā aizvadītajā gadā reģistrēti gandrīz 300 kūlas ugunsgrēku, kas ir nedaudz mazāk nekā aizvadītajā gadā, un izdega 260 hektāru teritorijas. Aizkraukles novadā pirmais kūlas ugunsgrēks šogad dzēsts 10. martā 600 m2 platībā Aizkrauklē, Mazajā ielā. Pērn pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts 5. martā Daudzeses pagastā viena hektāra platībā. Aizvadītajā gadā 11 no 36 kūlas ugunsgrēkiem izcēlās Neretas pagastā, seši — Kokneses pagastā, trīs — Seces pagastā, savukārt Aizkraukles pilsētā — divi.
“2020. gadā Aizkraukles pusē piedzīvojām strauju kūlas ugunsgrēku skaita samazinājumu, un pagājušajā gadā to izdevās noturēt. Kūlas ugunsgrēku skaitu vēl vairāk var samazināt tikai cilvēku uzvedības maiņa un nolaisto, degradēto teritoriju sakopšana. Mēs redzam, ka tajos pagastos un vietās, kur tiek apstrādāta lauksaimniecības zeme un apsaimniekotas teritorijas, nenotiek kūlas veidošanās un līdz ar to nav iespējama tās degšana. Aicinu iedzīvotājus apzināties, ka, dedzinot sauso zāli, viņi apdraud sevi, savu un apkārtējo īpašumu, jo nevienu ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt!” atgādina VUGD Zemgales reģiona brigādes Aizkraukles daļas komandieris Guntars Laukazīle.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.