Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Paziņoti Sēlijas programmas rezultāti

Attēls no selija.com

Pirmajā Sēlijas kultūras programmā apstiprināti 40 projekti par kopējo summu 91 000 eiro, kas ietver visus Sēlijas kultūras programmas izvirzītos mērķus un ģeogrāfiski pārklāj visu Sēlijas vēsturiskās zemes teritoriju, tajā skaitā arī Aizkraukles novadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jānis Dzimtais, kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” pārstāvis, informē, ka kopumā saņemti 79 projektu pieteikumi par kopējo summu 248 456,18 eiro. Vērtēšanai tika nodoti 78 projekti, kas atbilda konkursa nolikuma prasībām.

Sēlijas kultūras programmas administratore, biedrības “Partnerība “Kaimiņi”” koordinatore Inga Krekele novērtē, ka apstiprinātie projekti pārstāv visu Sēliju: “Lepojamies, ka jau pirmajā gadā projekti tiks īstenoti gan rietumos un vidienē, gan austrumos. Protams, mēs vēlētos lielāku pieteikumu skaitu no austrumu pagastiem, taču šis ir tikai pats sākums. Iedzīvotāji pamanīs Sēlijas kultūras programmas atbalstītās aktivitātes Kaplavā un Vecsalienā, un varbūt nākamgad tā aina jau būs citādāka.”

Atbalstu projektu īstenošanai saņēmušas biedrības un uzņēmumi Aizkraukles novadā, kā arī biedrības, kuras savas aktivitātes vēlas īstenot mūsu novada teritorijā. Biedrība “Saules aka” no Sunākstes ieguvusi 1790 eiro pasākuma rīkošanai “Dziedāšanas svētkiem Sunākstē 150”. Biedrība “Plento” ieguvusi 1400 eiro koncerta “Tūkstoš mēlēm ērģeles spēlē” Neretas luterāņu baznīcā, pieminot profesores Ilmas Graudiņas 75. dzimšanas dienu. Savukārt pati luterāņu baznīcas draudze ieguvusi 2970 eiro lielu finansējumu dievnama ērģeļu jubilejas festivālam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrībai “Upmales mantinieki” no Pilskalnes apstipināts projekts “Mīli un svini dzīvi kā sēlis” un piešķirts finansējums 3000 eiro. Savukārt biedrībai “Ērberģietes” no Mazzalves pagasta piešķirts 1000 eiro projekta “Savējo tikšanās” īstenošanai.

Apstiprināts arī mūsu avīzes “Staburags” iesniegtais projekts “Sēlijas kopienu stāsti”, kura īstenošanai piešķirts 1450 eiro. No jūnija līdz decembrim katru mēnesi tiks sagatavots viens plašāks materiāls par kādu no Sēlijas vietām kā pievilcīgu tūrisma galamērķi, kā arī cilvēkiem, kuri veido šo kopienu, kopj un attīsta vidi, kurā dzīvo, uztur un attīsta tūrisma objektus, rada kaut ko jaunu, sniedzot savu ieguldījumu gan vietas ekonomiskajā izaugsmē, gan vietējās sabiedrības saliedēšanā, kā arī Sēlijas idejas popularizēšanā un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā. Portālā www.staburags.lv izveidosim arī pastāvīgu rubriku, kurā publicēsim ziņas tieši par Sēlijas aktualitātēm.

Vairāk par Sēliju šeit: https://selija.com/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.