Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Patrīcija Eiduka sarūpē pirmo sešdesmitnieku Latvijas vēsturē pasaules rangā slēpošanā

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka no Aizkraukles novada šajā nedēļā iznākušajā FIS listē distancē iekļuvusi labāko sešdesmitniekā, kur neviens no neatkarīgās Latvijas slēpošanas sporta veidu pārstāvjiem nekad nav bijis, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Vīriešiem pārliecinoši labākais ir trīssimtniekā abās disciplīnās (distance un sprints) atrodošais madonietis Raimo Vīgants.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patrīcija Eiduka simtnieku vairāk nekā 2700 slēpotāju konkurencē sasniedza pirms pusotra gada, bet pagājušajā decembrīt jau bija labāko septiņdesmitniekā. Tagad 2020.gada “Gada sportiste Latvijā” titula ieguvēja ir pirmo reizi karjerā sasniegusi labāko šesdesmitnieku. To palīdzējis paveikt gan Pasaules kausa posmos parādītais atzīstamais sniegums, gan arī lieliskie starti Ziemeļvalstīs spēcīga sastāva FIS sacensībās. Šīgada pasaules U23 čempionāta divas reizes desmitniekā iekļuvusī latviete distancē ar reitingu 40 FIS punkti ieņem 59.vietu. Sprintā Patrīcijai ir 56 FIS punkti un 71.vieta. Eiduka ar saviem sasniegumiem ir sarūpējusi vēl trīs latvietēm dāvanu ar iespēju aizbraukt uz Olimpiskajām spēlēm.

Nākamā aiz Eidukas ir Kitija Auziņa, kura decembrī arī atzīstami ir nostartējusi FIS sacensībās. Madoniete abās disciplīnās ir labāko piecsimtniekā, turklāt distancē netālu no trīssimtnieka. Auziņa ar 83 FIS punktu reitingu, kas ir tik augsts pateicoties pamatā rollerslēpošanas sacensībām, distancē ieņem 334.vietu, bet sprintā ar 172 FIS punktiem ir 487.vietā. Trešā ir panākumus biatlonā guvusī Baiba Bendika, kura nopelnījusi 98 FIS punktu reitingu un atrodas 457.vietā. Pārējās latvietes ir krietni tālāk.

Arī vīriešu konkurencē no mūsējiem ir viens izteikts līderis, kurš atrodas pamatīgi priekšā pārējiem. Tas ir 2020.gada pasaules U23 čempionāta 9.vietas ieguvējs Raimo Vīgants. Lai arī madonietim augstajā reitingā palīdzējušas vasaras rollerslēpošanas sacensības, viņš arī pasaules kausa posmos Somijā un Šveicē nopelnījis labus punktus. Raimo distancē ar 43 FIS punktiem joprojām ir tuvu divsimtniekam – 238.vietā, bet sprintā ar 93 FIS punktiem ieņem 278.vietu. Raimo ar šādu veikumu ir sarūpējis Latvijai papildu otru vietu Olimpiskajās spēlēs.

Pārējie latvieši ir krietni zemāk. Distancē pasaules rangā nākamais Latvijas pārstāvis ir vairāk nekā piecsimt vietas aiz Vīganta un atrodas astotajā simtā, bet sprintā – dažus simtus aiz Raimo un ārpus piecsimtnieka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.