Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Patlaban pašvaldību nodrošinātajās vietās izmitināti 167 Ukrainas valstspiederīgie

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban pašvaldību nodrošinātajās vietās izmitināti 167 Ukrainas valstspiederīgie, noskaidroja aģentūra LETA.

LETA jau rakstīja, ka pašvaldības patlaban var izmitināt 5020 bēgļus, nodrošinot ar ēdienu. Daudziem iebraukušajiem palīdzība nav nepieciešama, jo viņi paliek pie radiem vai draugiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis piektdien žurnālistiem skaidroja, ka neskatoties uz jau pieejamām izmitināšanas vietām, sadarbībā ar Ekonomikas ministriju ir apzinātas arī viesnīcas un viesu nami, kurus nepieciešamības gadījumā var atvēlēt ukraiņu bēgļiem. Baltmanis arī uzsvēra, ka ir liela iedzīvotāju vēlēšanās bēgļus izmitināt savos īpašumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī ceturtdien izskanēja, ka līdz ceturtdienas rītam kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Latvijā ieceļojuši jau 1158 Ukrainas valstspiederīgie, Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs vērsa uzmanību, ka Latvijā ir aptuveni 13 000 Ukrainas valstspiederīgie ar termiņuzturēšanās atļaujām un ir skaidrs, ka daļa iebraukušo cilvēku dodas pie saviem radiniekiem.

Minētie 1158 Latvijā ieradušies, šķērsojot Eiropas Savienības ārējo robežu. IeM vēl apkopos precīzus datus par iebraukušo skaitu, jo jāņem vērā, ka daļa Latviju ir šķērsojusi tranzītā. Precīzi dati būs zināmi, kad tiks sakārtoti uzturēšanās dokumenti, norādīja Trofimovs.

Krievija ceturtdien, 24.februārī, iebruka Ukrainā, savukārt Baltkrievijas armija Ukrainas teritorijā iegāja 1.martā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IeM iepriekš lēsa, ka Latvijā varētu ierasties aptuveni 10 000 personu no Ukrainas. Patlaban 26 pašvaldības ir paudušas gatavību uzņemt bēgļus.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.