Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Patīkams vaļasprieks ar pārsteigumiem

Ar makšķerēšanu ir tāpat kā loteriju — var ķert zivis visu mūžu un tā arī netikt pie kaut cik ievērojama loma. Par aizkrauklieti Viktoru Bizņu gan tā nevar teikt — 20. maijā viņš noķēra karūsu, kura svēra vairāk nekā divus kilogramus, šāds loms gadās ne katram makšķerniekam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viktors pastāstīja, ka varenā zivs pieķērusies Daugavā pie Aizkraukles, augšpus spēkstacijai. Tā svērusi 2093,1 gramu. Milzeni izdevies noķert ar gruntsmakšķeri. Lai gan pieredzējušie makšķernieki uzskata, ka karūsām patīk asas smaržas un to pievilināšanai izmanto īpaši sagatavotu barību, Viktoram nav tādas īpašas receptes. Viņš par ēsmu izmantojis balto tārpu.

Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas mājaslapā Latvijas rekordzivju tabulā vēstīts, ka lielākā karūsa noķerta 2006. gadā Kaņiera ezerā un tā svērusi 3,15 kilogramu, savukārt sudrabkarūsas rekords ir 2,99 kilogrami, un tā noķerta 2020. gadā Vitrūkšņa ezerā. Līdz Latvijas rekordam Viktora lomam nedaudz pietrūkst, bet, iespējams, tā ir viena no lielākajām karūsām, kas noķerta Daugavā.

Viktors Bizņa ir makšķernieks ar ievērojamu stāžu — vismaz 37 gadi. Šo vaļasprieku viņš iemantojis no tēva. Viktors gan nav makšķernieks, kurš šo nodarbi gribētu pārvērst sportiskā azartā, tāpēc nekad nav bijusi vēlēšanās piedalīties sacensībās, viņam makšķerēšana ir hobijs, relaksēšanās iespēja. Viktors izmēģinājis makšķerēt dažādos ūdeņos, arī uz Peipusu braucis, tomēr atzīst, ka vislabākā makšķerēšanas vieta tomēr ir Daugava, jo te mīt vislielākā zivju dažādība — no asara līdz samiem. Pašam vareno lielo samu nav nācies noķert, bet 11 kilogramus smaga līdaka gan gadījusies.

Ir aktieri, kuri visu mūžu sapņo par savām sapņu lomām, tāpat kā makšķernieki par savu sapņu zivi. Viktors teic, ka viņš pie lielās zivs sapņotājiem nepieder, viņam makšķerēšana ir patīkams hobijs, kurš reizēm sagādā arī necerētus pārsteigumus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.