Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Patentu valde aicina jauniešus piedalīties jauno mediju mākslas konkursā “Viltotā dimensija”

Patentu valde aicina gan studentus, kuri apgūst jauno mediju, audiovizuālās mākslas, un reklāmas nozari, gan šo jomu jaunos profesionāļus iesniegt darbus konkursā “Viltotā dimensija” un cīnīties par godalgu no 3000 eiro balvu fonda, informēja Patentu valdes direktors Agris Batalauskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Batalauska vārdiem, 2022. gads ir Eiropas Jaunatnes gads, tāpēc ar šo konkursu Patentu valde vēlas rosināt jauno profesionāļu zinātkāri un interesi par pētniecību, radošumu, uzņēmējdarbību un inovācijām, kā arī pilnveidot to zināšanas intelektuālā īpašuma jomā, mudinot radīt un aizsargāt savus darbus, kā arī ievērot citu darbu autoru tiesības.

Konkursa galvenais mērķis ir veicināt jauniešu vispārējo izpratni par intelektuālā īpašuma tiesību nozīmi, uzsverot to pārkāpumu negatīvās sekas un ietekmi uz sabiedrību.

“Viltojumu dēļ ik gadu budžeta ieņēmumos Eiropas Savienības valstīs netiek iekasēti nodokļi līdz pat 15 miljardu eiro apmērā, jo viltoto preču ražotāji un izplatītāji nemaksā nodokļus un sociālās iemaksas. Tāpēc ir svarīgi veicināt sabiedrības izpratni par intelektuālā īpašuma pārkāpumu nodarīto kaitējumu valsts ekonomikai, nodarbinātībai, kā arī sabiedrības veselībai un drošībai, iesaistot jauniešus un to radošās idejas,’’ skaidroja Batalauskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izsludinātā konkursa uzdevums dalībniekiem ir izveidot digitālu saturu, kas saistīts ar intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, viltojumu vai pirātisma tēmu, izmantojot jauno mediju tehnoloģijas pēc saviem ieskatiem, piemēram, ar datorgrafiku, video, audio, datoranimāciju, interaktīvo un interneta mākslu vai videospēļu palīdzību.

Konkursā var piedalīties mākslas un jauno mediju tehnoloģiju, kā arī reklāmas jomas studenti un jaunie profesionāļi vecumā no 16 līdz 35 gadiem individuāli vai komandās līdz trīs cilvēkiem.

Labāko darbu autori saņems diplomus un naudas balvu visai komandai. 1. vietas ieguvēji saņems balvu 1500 eiro vērtībā, 2. vietas ieguvēji – 1000 eiro, bet 3. vieta iegūs balvu 500 eiro vērtībā. Visaugstāk novērtētie darbi tiks publiskoti ikgadējā pretviltojumu kampaņā “Virtuālā realitāte’’. Konkursa dalībniekus aicinām iepazīties ar mērķlapu www.viltotarealitate.lv, kurā var uzzināt par to, kas ir viltojumi, kādu kaitējumu tie nodara, kā tos atpazīt, kā arī citu vērtīgu informāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāka informācija par pieteikšanos konkursam un noteikumiem pieejama šeit: https://www.lrpv.gov.lv/lv/jauniesu-konkurss

Patentu valde, kā atbildīgā valsts iestāde par rūpnieciskā īpašuma reģistrāciju Latvijā, 2017. gadā kopā ar partneriem uzsāka sabiedrības informēšanas iniciatīvu “Viltotā realitāte”, lai informētu sabiedrību par intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem un to radīto kaitējumu ne tikai valsts ekonomikai un nodarbinātībai, bet arī cilvēka veselībai un drošībai.

Viktorija Kasara, Patentu valdes Intelektuālā īpašuma informācijas centra projektu vadītāja-konsultante

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.