Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pateicas par aktīvu dalību mācībās. Mērķis parādīt, ka bruņotie spēki ir gatavi rīkoties

ZEMESSARDZES 55. KĀJNIEKU BATALJONA KOMANDIERIS majors Aleksandrs Sotnikovs sveic jaunos kavarīvus. Agitas Grīnvaldes-Irukas foto

Tēva diena Aizkrauklē izvērtās pavisam īpaša, jo pēcpusdienā pilsētas centrālajā laukumā pulcējās Zemessardzes 55. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi kopā ar sadarbības partneriem — zemessargiem no Lietuvas Biržiem un Latvijas Valsts policijas kinoloģijas dienesta, lai atzīmētu viena būtiska mācību “Namejs 2024” posma noslēgumu, teiktu paldies atbalstītājiem un īpaši godinātu vairākus savus biedrus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laba sadarbība

Līdz 8. oktobrim visā Latvijā turpinās Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošās valsts aizsardzības mācības “Namejs 2024”. Mācībās kopumā piedalās aptuveni 11 000 karavīru un zemessargu no visām Nacionālo bruņoto spēku vienībām, tostarp valsts aizsardzības dienesta karavīri, rezerves karavīri un sabiedroto bruņoto spēku karavīri. Aktīvi mācībās iesaistījušies arī Zemessardzes 55. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi. Kopā ar viņiem uzdevumus pildīja arī Lietuvas zemessargi, Valsts robežsardzes un Valsts policijas pārstāvji, kā arī policijas kinologs ar suņiem, ar kuru izveidojusies laba, ilglaicīga sadarbība.

MĀCĪBĀS kopumā piedalās aptuveni 11 000 karavīru un zemessargu no visām Nacionālo bruņoto spēku vienībām, tostarp valsts aizsardzības dienesta karavīri, rezerves karavīri un sabiedroto bruņoto spēku karavīri.

Gatavi krīzes situācijām

Mācības “Namejs 2024” sākās 3. septembrī un katrā vienībā tās notiek citādāk un dažādos laikos. Zemessargi bija vieni no pirmajiem, kuri tās uzsāka. Zemessardzes 55. kājnieku bataljona karavīriem un zemessargiem sabiedrībai redzamākā mācību fāze bija aizvadītās nedēļas nogalē. To ļoti labi izjuta pierobežas iedzīvotāji Neretas un Pilskalnes pusē, arī Lietuvas pierobežas iedzīvotāji šajā apkaimē, jo tur zemessargi pildīja uzdevumus kopā ar Valsts robežsardzes pārstāvjiem. To juta arī Pļaviņu iedzīvotāji un tie, kas Pļaviņu pusē piektdien un sestdien pārvietojās pa Daugavpils šoseju, kur zemessargi kopā ar Valsts policijas pārstāvjiem veidoja mobilās patruļas un pārbaudīja arī civilo iedzīvotāju automašīnas. “Protams, skaidrojām cilvēkiem, ka tās ir tikai mācības, taču pārbaužu laikā atklājās arī vairāki reāli pārkāpumi, piemēram, cilvēks bija sēdies pie stūres bez autovadītāja apliecības, trūka vēl kādu dokumentu. Šādās situācijās darbu turpināja policijas pārstāvji. Kopumā mācības sākās jau nedēļas sākumā, piektdien un sestdien bija to aktīvā fāze, un visā šajā laikā no civiliedzīvotāju puses neesam saskārušies ar negatīvu attieksmi, cilvēki bija saprotoši, smaidīgi, lai gan pārsteigti par to, ka viņus uz ceļa vai uz robežas var pārbaudīt arī zemessargi,” stāsta Zemessardzes 55. kājnieku bataljona komandieris majors Aleksandrs Sotnikovs. Viņš uzsver, ka šo mācību mērķis arī ir parādīt iedzīvotājiem, ka bruņotie spēki ir gatavi rīkoties, ir gatavi aizsardzībai, ir blakus, uz tiem var paļauties. Mācību ideja bija izspēlēt situāciju, kad karadarbība vēl nav sākusies, bet jau parādījušies nemiernieki, nosacītais pretinieks ir iefiltrējies iedzīvotāju vidū un musina tautu, rada satraukumu un nemieru, iespējams, nelegāli tiek pārvadāti ieroči, nelegāli šķērsota robeža. Tieši tāpēc tika rīkotas patruļas uz robežas, pārbaudītas mašīnas. “Diemžēl mēs mācāmies no citu negatīvās pieredzes un tā ir mācība mums, kā rīkoties, kad pienāk tāds brīdis. Mūsu karavīri savas zināšanas un prasmes jau krietnu laiku pielieto arī reālā darbā, kopā ar robežsargiem kontrolējot Latvijas-Baltkrievijas robežu un neļaujot mūsu valstī ieplūst nelegālajiem imigrantiem,” piebilst bataljona komandieris.

PATEICĪBU saņēma Valsts policijas galvenās policijas pārvaldes Resursu un krīzes vadības pārvaldes Kinoloģijas nodaļas inspektors kinologs Gints Vuškāns, ar kuru izveidojusies ilggadēja sadarbība.

Pateicas visiem par darbu un atbalstu

Publisks mācību posma noslēguma pasākums pilsētas centrālajā laukumā rīkots ar mērķi parādīt sabiedrībai, ka zemessargi mācās, pilnveidojās un vajadzības gadījumā ir gatavi pielietot savas prasmes un zināšanas, lai aizstāvētu mūsu valsti. Bataljona komandieris Aleksandrs Sotnikovs, uzrunājot karavīrus un zemessargus, pateicās visiem par darbu un atbalstu. “Paldies mūsu zemessargiem, kurus pazīst visā Latvijā, paldies mūsu meitenēm no štāba rotas, kuras gatavo pusdienas mācībās un nometnēs, un kuras labi pazīst visā mūsu Zemessardzes 3. Latgales brigādē. Paldies arī kājniekiem — jūs darāt ļoti smagu un svarīgu darbu, paldies profesionālā dienesta karavīriem, kas organizē mācības un nometnes, paveic visu “melno darbu”. Paldies arī jūsu ģimenes locekļiem, kas atbalsta un gaida mājās. Katrs no jums, neatkarīgi no tā, kādu pienākumu mācībās veicāt — pie robežas, uz Daugavpils šosejas vai sargājāt štābu, gatavojāt ēst — katrs darījis savu mazo darbiņu, lai kopā tas veidotu lielu darbu un mācības noritētu veiksmīgi. No gada uz gadu mēs kļūstam stiprāki, un būsim vēl stiprāki,” uzsvēra bataljona komandieris. Viņš atzina, ka šis laiks un vieta viņam ir īpaši, jo tieši pirms pieciem gadiem tajā pašā vietā majors Aleksandrs Sotnikovs deva zvērestu, ieņemot bataljona komandiera amatu: “Daudzi no jums šajā dienā un vietā bija kopā ar mani. Pateicos jums visiem, jo bez jums mūsu bataljons nebūtu tāds, kāds tas ir.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasniedz apbalvojumus

Majors Aleksandrs Sotnikovs, pateicībā par atbalstu un sadarbību, Atzinības sertifikātus pasniedza Aizkraukles novada pašvaldībai, kolēģiem no Lietuvas zemessardzes, Valsts policijas galvenās policijas pārvaldes Resursu un krīzes vadības pārvaldes Kinoloģijas nodaļas inspektoram kinologam Gintam Vuškānam un viņa partneriem Dakaram un Darkam. Šajā dienā tika pasniegti arī vairāki apbalvojumi, pamatojoties uz Karavīru un zemessargu apbalvošanas reglamentu par aktīvu, godprātīgu un profesionālu dienestu, vairāki zemessargi saņēma dienesta pakāpi “vecākais zemessargs”. Tika sveikti arī tie jaunie karavīri, kuri izgāja pamatapmācības nometni un bija tiesīgi pilnvērtīgi piedalīties mācībās, gūstot pirmo kaujas rūdījumu tajās.

Mācību posma noslēguma pasākumā karavīrus un zemessargus sveica arī Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums. Viņš sacīja: “Priecājos, ka esam pulcējušies kopā tieši Tēva dienā, jo ikvienam bērnam viņa tētis ir viņa lielākais varonis. Jūs to ar savu stāju, līdzdalību valsts aizsardzībā pierādāt un apliecināt. Arī mēs pašvaldībā arvien vairāk iesaistāmies dažādās mācībās, dažādu scenāriju izspēlē, dažādas nodarbības arī turpināsies. Manuprāt, šobrīd esam tik stipri kā nekad, bet tas vēl nav viss — mums jākļūst vēl stiprākiem. Tāpēc saku paldies ikvienam no jums, ka esat izvēlējušies šo valsts aizsardzības misiju un piedalāties tajā, paralēli savam ikdienas darbam, vai arī tas ir kļuvis par jūsu darbu. Liela pateicība noteikti jūsu ģimenēm par atbalstu un sapratni, jo tas nav viegli.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.