Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pašvaldībām piešķir 10 miljonus eiro elektroautobusu iegādei skolēnu pārvadājumiem

Pašvaldībām no Atveseļošanās fonda finansējuma būs pieejami 10 miljoni eiro elektroautobusu iegādei, paredz otrdien valdībā pieņemtie noteikumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzekļus pašvaldībām piešķirs granta veidā, lai aizstātu ar fosilo degvielu darbināmus transportlīdzekļus ar bezemisiju transportlīdzekļiem jeb elektroautobusiem, lai pašvaldības varētu nodrošināt skolēnu bezmaksas nokļūšanu izglītības iestādē vai citā mācību īstenošanas vietā un atpakaļ dzīvesvietā.

Granta programma tiks finansēta no Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda investīcijām, paredzot, ka tiks iegādāti vismaz 15 elektroautobusi, un pēc nepieciešamības izveidota to apkalpošanai atbilstoša uzlādes infrastruktūra.

Viena projekta maksimālais iespējamais finansējums par vienu M2 kategorijas elektroautobusu vai vienu M2 vai M3 kategorijas elektroautobusu pārbūvētu transportlīdzekli – līdz 300 000 eiro, savukārt M3 kategorijas bezemisiju transportlīdzekļa izmaksas – līdz projekta maksimālajam apmēram, kas ir 666 660 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat no granta finansējuma tiks segtas jauna uzlādes punkta infrastruktūras izveides izmaksas, projekta iesnieguma pamatojošās dokumentācijas sagatavošanas izmaksas, kā arī būvuzraudzības un autoruzraudzības, būvobjekta nodošanas ekspluatācijā un OCTA un KASKO izmaksas.

Plānots, ka projekta rezultātā tiks pārtraukta vismaz 15 ar fosilās izcelsmes degvielu darbināmu, vismaz 20 gadus vecu autobusu ekspluatācija un tie tiks utilizēti, nododot tos pārstrādes uzņēmumiem, kas nodrošina nolietotu transportlīdzekļu pārstrādi un atkārtoti izmantojamo detaļu un materiālu atguvi un atgriešanu tautsaimniecībā.

Pašvaldību autobusu parkos ir 132 autobusi, kas ir vecāki par 20 gadiem, tajā skaitā, 21 autobusa vecums, ņemot vērā tā pirmreizējās reģistrācijas gadu, sasniedz 33-45 gadus. Tas liecina par novecojušiem transportlīdzekļiem, kuru lietošanas rezultātā tiek radītas arī ievērojamas SEG emisijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.