Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pašvaldība maksās pabalstu bijušajam Zalves pagasta vadītājam

Mākslīgā intelekta ģenerēta ilustrācija

Aizkraukles novada domes deputāti vienbalsīgi nolēmuši atbalstīt bijušā Zalves pagasta padomes priekšsēdētāja lūgumu izmaksāt viņam pašvaldības ikmēneša pabalstu, kas ir divu valstī noteikto minimālo algu apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības domes deputāta statusa likums nosaka, ka personai, kura laika posmā no 1990. gada 4. maija līdz 2021. gada 30. jūnijam bijusi pilsētas domes, vēlētas rajona padomes, novada domes vai pagasta padomes prieksšēdētājs un pildījis šos pienākumus divus sasaukumus, ir tiesības saņemt ikmēneša pabalstu divu minimālo mēnešalgu apmērā.

Ar šādu iesniegumu domē vērsās bijušais Zalves pagasta padomes priekšsēdētājs. Domes sēdes protokolā par pašvaldības ikmēneša pabalsta piešķiršanu ietvertā informācija liecina, ka iesnieguma iesniedzējs 1994. gada 9. jūnijā, 1997. gada 17. martā un 2001. gada 16. martā ievēlēts par Zalves pagasta padomes priekšsēdētāju, no šī amata atbrīvots 2004. gada 19. maijā. Tiesības saņemt šo pabalstu ir, ja cilvēkam līdz vecuma pensijai atlikuši vēl pieci gadi un viņam nav citu ienākumu — viņš nav algots darbinieks, nav saimnieciskās darbības veicējs un nesaņem arī bezdarbnieka pabalstu. Bijušais Zalves pagasta padomes priekšsēdētājs šobrīd atbilst visiem šiem kritērijiem un ir tiesīgs saņemt pašvaldības ikmēneša pabalstu. Tas viņam piešķirts ar šī gada 1. aprīli un tiks izmaksāts, līdz viņš sasniegs pensijas vecumu. Domes lēmumā noteikts, ka pabalstu, kā arī izdevumus, kas saistīti ar pabalsta piešķiršanu un izmaksāšanu, finansē no Aizkraukles novada pašvaldības budžeta līdzekļiem. 2023. gadā šim mērķim piešķirts finansējums 11 904 eiro apmērā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, par šo summu palielinot Neretas apvienības pārvaldes izdevumu tāmi.

Laikraksta “Staburags” arhīvs liecina, ka šajā laikā Zalves pagasta padomes priekšsēdētāja pienākumus pildīja Edvīns Sniķeris, līdz 2004. gadā nolēma šo amatu atstāt un viņa vietā tika ievēlēta Dzintra Noreika.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.